Laptop

Tak MSI zamierza utrzymać przy sobie mobilnych graczy

Mateusz Stach
Tak MSI zamierza utrzymać przy sobie mobilnych graczy
4

MSI robi wszystko, by utrzymać pozycję pioniera na rynku laptopów gamingowych. Przy braku nowych procesorów czy kart graficznych, firma skupiła się na takich detalach jak lepsze karty sieciowe czy podświetlenie obudowy.

Tajwańczycy nie musieli tego robić. Jak doniósł dziś Digitimes, MSI razem Asusem są niekwestionowanymi liderami w sektorze laptopów dla graczy. W zeszłym roku te dwie firmy miały dostarczyć na rynek łącznie prawie 2,5 mln tego typu maszyn. Przekłada się to na fakt, iż co drugi notebook gamingowy w zeszłym roku pochodził od nich.

Konkurencja na rynku laptopów dla graczy rośnie

W zeszłym roku najmocniejsze mobilne maszyny dla graczy były jednym z niewielu rosnących sektorów rynku notebooków. Nie dziwi więc, że do walki o niego włączyły się HP i Dell, stosując m.in. agresywną politykę cenową. Okazuje się, że akcja ta wpłynęła na sprzedaż laptopów gamingowych Lenovo i mniejszych graczy. MSI trzyma jednak rękę na pulsie, do Las Vegas przywożąc dwie nowości – GE63 Raider RGB oraz nowy wariant GT75VR Titan Pro.

Pierwszy z nich to nowa odsłona popularnego modelu. Przeznaczona ona jest dla osób mających silną potrzebę wyróżnienia się i zwrócenia na siebie uwagi. GE63 Raider RGB posiada dwa 12-strefowe światła RGB LED na pokrywie ekranu. Mogą one wyświetlać jeden z 24 milionów kolorów z SteelSeries Engine 3, lub być niezależnie kontrolowane przez użytkownika w aplikacji Dragon Center.

Drugi model, to jeden z najmocniejszych laptopów gamingowych na rynku, GT75VR Titan Pro. Sam notebook miał premierę już pół roku temu, ale na CES 2018 otrzymał on nową kartę sieciową. Jednocześnie po raz pierwszy do laptopa trafiła sieciówka dla graczy Killer Wireless-AC 1550. Stworzona we współpracy z Intelem karta Wi-Fi ma być najszybszym tego typu chipem typu 2x2 11ac. Przepustowość do 1,73 Gbps daje nowe możliwości przy graniu, strumieniowaniu i pobieraniu plików. Przypomnijmy, że dla porównania zeszłoroczny modele Killer 1535 dawał do 867 Mbps.

Chociaż pozycja MSI na rynku laptopów dla graczy jest mocna, firma postarała się by, jej stoisko w Las Vegas przyciągało wagę. Nawet jeżeli nigdy nie rozumiałem ciśnienia na choinkowe światełka w każdym możliwym sprzęcie dla graczy, doceniam wysiłek producenta włożony w zwiększenie atrakcyjności sprzętu. Szybsza karta Wi-Fi z pewnością da bardziej wymierne korzyści.

Źródło: digitimes, MSI

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu