Gry

Lamborghini stworzyło pełnowymiarowy model samochodu, który trafi do Gran Turismo

Kamil Pieczonka
Lamborghini stworzyło pełnowymiarowy model samochodu, który trafi do Gran Turismo
19

Przenoszenie istniejących samochodów do gier do nic nowego, dzieje się to na porządku dziennym. Ale stworzenie modelu samochodu w skali 1:1 tylko na potrzeby gry to coś całkowicie nowego. Lamborghini podczas finałów Gran Turismo FIA Online Championship zaprezentowało koncept samochodu, który prawdopodobnie trafi właśnie tylko do gry - Gran Turismo Sport.

Lamborghini Lambo V12  Vision Gran Turismo

Prezentowany na poniższych zdjęciach model jest mocno inspirowany Lamborghini Sian, które zadebiutowało podczas targów we Frankfurcie we wrześniu. Samochód w specyfikacji GT stworzony został z myślą o serii zawodów Gran Turismo FIA Online Championship, które Sony organizuje pod egidą FIA. Lambo V12 Vision Gran Turismo trafi do wspomnianej gry już na wiosnę przyszłego roku i będzie można się nim ścigać podczas kolejnej edycji tych zawodów e-sportowych.

Włoski producent nie ograniczył się jednak tylko do stworzenia modelu na potrzeby gry. Lamborghini wykonało pełnowymiarowy model tego samochodu, który został zaprezentowany w Monaco podczas finałowych zawodów. I trzeba przyznać, że robi on wrażenie, szczególnie patrząc na poziom detali i nowatorską konstrukcję. Inżynierowie i designerzy przywiązywali ogromną wagę nie tylko do samego wyglądu, ale też do aerodynamiki całej konstrukcji. Strumień powietrza kierowany jest w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszy docisk i chłodzenie wszystkich kluczowych komponentów. Całość wygląda przy tym więcej niż zjawiskowo.

Zobacz też: recenzja Gran Turismo Sport na PS4

Wrażenie robi przede wszystkim kabina kierowcy. Jak przystało na auto typowo sportowe do jazdy na torze, mamy tutaj miejsce tylko dla kierowcy. Miejsce w kokpicie zajmuje się po podniesieniu przedniej maski razem z szybą, a w środku powita nas cała gama nowoczesnych systemów. Mamy tutaj nie tyko wyświetlacz przezierny na szybie, ale też głosowego asystenta, który pozwala sterować wszystkimi systemami w aucie bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Gracze z pewnością docenią takie przywiązanie do detali.

Nie tylko wygląd, napęd też robi wrażenie

Pomimo, że w tej chwili jest to tylko samochód stworzony z myślą o grach, to Lamborghini przygotowało też dla niego całą specyfikację, łącznie z parametrami napędu. Są one takie same jak dla wspomnianego wcześniej modelu Sian. Silnik V12 o pojemności 6,5 litra przy współpracy z niewielkim silnikiem elektrycznym generuje maksymalnie aż 819 KM mocy. Zamiast baterii litowo-jonowych wykorzystano tutaj superkondensator, który jest lżejszy i jest w stanie oddać więcej energii w krótkim czasie. Czas sprintu do 100 km/h to 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona do 350 km/h.

Patrząc na rendery i zdjęcia z prezentacji można tylko żałować, że prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy tego samochodu na ulicach. Z drugiej strony, każdy posiadacz konsoli PS4 będzie mógł się nim przejechać, chociaż tylko w świecie wirtualnym. Ale i tak pewnie będzie warto, szczególnie patrząc na przywiązanie do detali jakie towarzyszyło inżynierom Lamborghini. Miejmy nadzieje, że developerzy z Poliphony Digital też wykonają kawał dobrej roboty przenosząc właściwości jezdne tego modelu do swojej gry.

źródło: GT Planet

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu