Ciekawe strony

Lala.com zamyka możliwość słuchania muzyki

Grzegorz Marczak
Lala.com zamyka możliwość słuchania muzyki
0

Jakiś miesiąc temu serwis Lala.com (wymiana muzyki na CD oraz sprzedaż muzyki w formie mp3) poinformował o możliwości odsłuchiwania pełnych albumów muzycznych od najbardziej znanych wykonawców. Ruch ten był o tyle odważy, iż serwis zapłacił by za taką funkcjonalność ok. 140 milionów dolarów przez...


Jakiś miesiąc temu serwis Lala.com (wymiana muzyki na CD oraz sprzedaż muzyki w formie mp3) poinformował o możliwości odsłuchiwania pełnych albumów muzycznych od najbardziej znanych wykonawców. Ruch ten był o tyle odważy, iż serwis zapłacił by za taką funkcjonalność ok. 140 milionów dolarów przez dwa lata.

Lala.com to dość nowatorski serwis, który zaczynał mając u podstawy model biznesowy bazujący na wymianie płyt CD za 1 USD. Pomysł ten na tyle spodobał się inwestorom, że szybko zainwestowali w niego ok. 14 milionów dolarów. Od tamtej pory strategia serwisu ewaluowała, kupili radio, a potem postanowili zostać konkurencją dla itunes czyli sklepu z muzyką od apple.


Lala.com

Dzisiaj jednak Lala.com zamyka możliwość odsłuchiwania muzyki na swoim serwisie, oficjalne stanowisko autorów jest takie, że możliwość odsłuchiwania muzyki wygenerowała takich ruch iż serwery nie są w stanie go dłużej utrzymać. Chcą również popracować nad wielkością swojego katalogu aby oferować jeszcze większy wybór swoim użytkownikom.

Moim zdaniem Lala w swoich oczekiwania zapędziła się nieco za daleko, widać nie sprawdza się ich zapowiedz, że im więcej ludzi będzie słuchać muzyki na ich stronie tym więcej pozyskają klientów. No cóż, ryzyko nie spłacenia 140 milionów dolarów widać stało się bardziej realne niż początkowe kalkulacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu