Ciekawe strony

VeohTV kolejny konkurent dla Joost

Grzegorz Marczak
VeohTV kolejny konkurent dla Joost
1

Wydaje się, że to co miało być początkowo wielkim hitem czyli telewizja internetowa Joost staje się powszechne. Uruchamiane są coraz to nowsze serwisy TV, mamy już Bebelgum a teraz w trakcie testów VeohTV. Nie pisałem wcześnie o tej telewizji ponieważ nie widziałem jej od środka. Ostatnio jedna...


Wydaje się, że to co miało być początkowo wielkim hitem czyli telewizja internetowa Joost staje się powszechne. Uruchamiane są coraz to nowsze serwisy TV, mamy już Bebelgum a teraz w trakcie testów VeohTV.

Nie pisałem wcześnie o tej telewizji ponieważ nie widziałem jej od środka. Ostatnio jednak dostałem zaproszenie więc mogę podzielić się kilkoma uwagami na bieżąco.

Czy jest VeohTV - przede wszystkim jest to telewizja internetowa która czerpie swoją treść od dostawców takich jak CBS, NBC czy FOX ale nie tylko. Rożnicą między VeohTV a np: Joostem jest to, że oprócz komercyjnych dostawców treści mamy także treści dostarczane poprzez społeczność internetową. Treści te mogą być dostarczane z serwisów takich jak Youtube i jemu podobne. Użytkownicy mogą tworzyć własne listy ulubionych programów, mogą nawet utworzyć własną stronę startową która dostępna jest w aplikacji do oglądania programów TV.


Heroes w VeohTV - cały sezon dostępny za darmo

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to przyznam, że moim zdaniem w tym zakresie nadal dominuje Joost, w VeohTV po krótkim przeglądzie natrafiłem na bardzo dużo programów które nie nadają się do pełnoekranowego wyświetlania.

Nawigacja i menu jest zrobione na dość przyzwoitym poziomie, nie miałem żadnych trudność w obsłudze aplikacji oraz w znalezieniu interesujących mnie treści.

To co jednak jest moim zdaniem podstawą sukcesu telewizji internetowych to właśnie dostępność treści. Przeglądając ilość kanałów w VeohTV można odnieść wrażenie, że przeglądamy telewizję kablową.


Wyszukiwarka filmów w internecie zintegrowana w VeohTV


Na liście mamy ponad 100 kanałów tematycznych, trudno jest stwierdzić ile z nich pochodzi od profesjonalnych i komercyjnych dostawców treści a ile jest zbieraniną filmów znalezionych w internecie. Wśród tych kanałów znajdujemy jednak takie serie jak np: Heroes, SCI, American Dad itp - czyli nie jest tak źle (a właściwie to dopiero będzie ciekawie).


106 kanałów tematycznych

Gdybym miał teraz wybierać telewizję która zrobiła na mnie największe wrażenie to pod względem dostępnej treści był by to VeohTV, pod względem jakości materiałów był by to Joost - resztę na razie przynajmniej można pominąć.

To jednak nie jest koniec zarówno Joost jak i VeohTV nie wyszły jeszcze z testów i nie zostały oddane szerokiej publice i jest jeszcze czas na pojawienie się kolejnej konkurencji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu