Apple

Od tej ankiety zależy przyszłość iPhone'a. Apple pyta użytkowników o zdanie

Krzysztof Rojek
Od tej ankiety zależy przyszłość iPhone'a. Apple pyta użytkowników o zdanie
58

Ładowarka do iPhone'a 12 (albo raczej jej brak) rozgrzewa opinię publiczną. Apple zdaje się potwierdzać, że istnieją plany jej usunięcia, ale zanim to zrobi - zapyta co w tym temacie sądzą użytkownicy.

Jakiś czas temu informowałem was o przecieku dotyczącym tego, iż w kolejnych iPhonach możemy nie tylko nie uświadczyć słuchawek, ale też - ładowarki. Reakcje? Mieszane. Niektórzy popierali decyzje, argumentując to niższą ceną urządzenia czy względami ekologicznymi, a część szydziła z Apple, sugerując, że jest to kolejny sposób na oszczędności (ładowarkę należałoby kupić osobno). Większość jednak nie do końca wierzyła w ten przeciek i przypuszczała, że było to tylko bicie piany przed premierą. Cóż, dla tych ludzi mam złe wieści, bo najnowszy ruch Apple potwierdza, że temat ładowarki jest jak najbardziej "na tapecie".

Apple pyta użytkowników, co zrobili z dodatkowymi ładowarkami

Jeden z klientów Apple poinformował portal 9to5Mac, że po tym, jak wymienił iPhone'a na nowego, w ankiecie, którą dostał od Apple pojawiło się kilka pytań, które mogą mieć związek z wspomnianym przeze mnie tematem ładowarki. Jedno z nich szczególnie mocno go porusza, ponieważ dotyczy tego, co użytkownicy robią z ładowarką z poprzedniego urządzenia.

Powiązanie z plotkami o usunięciu ładowarki z zestawu wydają się tu oczywiste. To, co użytkownicy zaznaczą w odpowiedziach, da Apple informacje o tym, czy kolejne ładowarki są im jakkolwiek potrzebne.

Apple jednak chce zachować ładowarkę?

Jako, że liznąłem w życiu nieco socjologii, w miarę odnajduję się w takiej sferze, jak układanie kwestionariuszy. Mówię to po to, ponieważ nie jest żadną trudnością ułożyć kwestionariusz w taki sposób, by pokierować odpowiedziami ankietowanych i dzięki temu uzyskać rezultat zbliżony do zakładanego. Patrząc na ankietę przygotowaną przez Apple, nie mogę nie odnieść wrażenia, że jest ona obliczona na odpowiedzi sugerujące, że ładowarka jest tym osobom jednak potrzebna. Z 6 podpunktów tylko jeden daje znak, że użytkownik nie potrzebuje nowego urządzenia (Still using it at home), a reszta w mniejszym lub większym stopniu mówi, że nowa ładowarka się przydała.

Z drugiej jednak strony takie wyniki nie muszą sugerować, że Apple zachowa ładowarkę w zestawie. Być może, jeżeli wyniki pokażą duże zapotrzebowanie na takie urządzenia, Apple i tak je usunie, ale znacząco podniesie cenę możliwych do dokupienia jednostek. W końcu z Apple nigdy nie wiadomo.

Źródło: 9to5Mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu