Samsung

Kupując telewizor Samsunga, przy okazji zyskasz nowy mebel lub domek dla kota

Kamil Pieczonka
Kupując telewizor Samsunga, przy okazji zyskasz nowy mebel lub domek dla kota
15

Kreatywne podejście do produktów elektroniki konsumenckiej nie jest niczym nowym, ale mało który producent zwraca uwagę na opakowania, które szybko lądują w koszu na śmieci. Samsung znalazł jednak zastosowanie dla pudełek po telewizorach z serii Sero, Serif oraz Frame.

Zbuduj domek, stolik albo stojak na gazety

Pudła po telewizorach potrafią być bardzo słusznych rozmiarów. Najczęściej jednak żadnego pożytku z tych kilku metrów kwadratowych kartonu nie ma żadnych. Wasze dzieci lub domowe zwierzaki pobawią się przez kilka minut i pudło można wyrzucić. Generując przy okazji kolejne kilogramy śmieci. O tyle dobrze, że teraz nie ma chociaż problemu z pojemnikami na papier i surowiec zostanie ponownie przetworzony. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takowy karton wykorzystać w ciekawszy sposób i przy okazji zbudować mały, funkcjonalny mebel.

Do takiego wniosku doszli designerzy Samsunga, którzy przygotowali kilka projektów, które można stworzyć z pudełek po telewizorach z serii lifestyle'owych, czyli Sero, Serif oraz Frame. Karton, w który zapakowane są telewizory ma otwory perforacyjne pozwalające na jego wygodne rozerwanie i zbudowanie np. pojemnika na gazety, albo małego stolika na sprzęt RTV. Instrukcję składania można pobrać z sieci, wystarczy zeskanować kod QR widoczny na opakowaniu. I o ile kartonowy stolik pod designerskim telewizorem nie musi wyglądać zbyt okazale, o tyle domek dla kota wygląda już całkiem fajnie.

 

Przy okazji Samsung wspólnie z brytyjskim magazynem Dezeen przygotował konkurs na inne projekty, które można wykonać z opakowania po telewizorze. Najlepsze z nich mają szansę zostać zrealizowane w przyszłych produktach koreańskiego producenta. Mam nadzieje, że z czasem pomysł ten przeniesiony zostanie także na inne telewizory tej marki. Myślę, że z powodzeniem można przygotować mały zamek czy domek dla dziecka, który zapewni sporo frajdy i zabawy :-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu