Samsung

Samsung Health - najlepsza aplikacja zdrowotna na rynku?

Weronika Makuch
Samsung Health - najlepsza aplikacja zdrowotna na rynku?
6

Samsung Health to aplikacja do śledzenia aktywności fizycznej, odżywania, poziomu stresu, tętna i snu. Potrafi również doradzać, jak uzdrowić nasz tryb życia. Jakie są jej zalety?

S Health czy Samsung Health?

Samsung Health oraz S Health to ta sama usługa. Aplikacja stworzona przez Samsung zmieniła swoją nazwę w 2017 roku, wraz z nadejściem wersji 5.7.1. Po raz pierwszy wypuszczono ją 2 lipca 2012 na nowy telefon marki - Samsung Galaxy S3. Na części urządzeń była instalowana domyślnie, można było również ją pobrać z Samsung Galaxy Store. Od września 2015 roku aplikacja jest dostępna również dla innych użytkowników systemu Android. Można ściągnąć ją ze sklepu Google Play. Od października 2017 mogą z niej również korzystać użytkownicy urządzeń z systemem iOS, pobierając ją z App Store. Nie musicie martwić się, czy aplikacja Helath jest darmowa, ponieważ jest dostępna bez opłat na wszystkich urządzeniach. Aplikacja na ten moment nie zawiera też dodatkowych opłat abonamentowych, które rozszerzałyby jej działanie o całkowicie nowe opcje.

Jakie funkcje mierzy?

Samsung Health oferuje wiele różnych opcji. Do podstawowych i najchętniej używanych należą:

  • Ustalanie celów związanych ze zdrowym trybem życia
  • Krokomierz
  • Cotygodniowe podsumowania
  • Monitorowanie aktywności fizycznej
  • Monitorowanie codziennej diety
  • Monitorowanie wagi
  • Monitorowanie snu

Każda z tych funkcji jest rozbudowana i oferuje dodatkowe opcje. Samsung Health śledzi dzienne postępy w aktywności fizycznej, kontroluje intensywność treningu, jakość snu, liczbę kalorii i ilość wypijanej wody. Wraz z aplikacją możemy ustalać sobie kamienie milowe, do których chcemy dążyć względem naszego zdrowia. Samsung Health w wygodny sposób pozwoli nam monitorować nasze postępy, doradzając, co powinniśmy poprawić, aby szło nam jeszcze lepiej. W aplikacji możemy znaleźć m.in. programy treningowe od profesjonalnych trenerów odnośnie do rozciągania, odchudzania czy zwiększania wytrzymałości. Aplikacja wspiera też zdrowie kobiet, oferując przydatne wskazówki na temat monitorowania cyklu miesiączkowego i postępowania w razie wystąpienia objawów towarzyszących. Podstawowymi kwestiami do śledzenia, jakie proponuje nam aplikacja, są: bieganie, jedzenie i waga. Możemy jednak dodać do funkcji monitorowanie spożywania wody czy kofeiny czy monitorowanie pulsu. Bieganie nie jest oczywiście jedyną aktywnością fizyczną, jaka wspiera Samsung Health. Ich lista jest bardzo długa, a znajdują się na niej m.in. kolarstwo, aerobik, joga, orbirtek, pływanie, rozciąganie, skakanka, taniec, martwy ciąg czy pilates.

Zwolnienie lekarskie online – czy powstrzyma szerzenie się infekcji?

Aplikacja tworzy nasz profil na podstawie danych dotyczących naszego wieku, wagi, wzrostu, płci i poziomu aktywności. Dzięki tym informacjom Samsung Health w lepszy sposób pomaga nam dążyć do usprawnienia i uzdrowienia naszego trybu życia. Ustawiając nam cele aplikacja przy okazji doradza, w jaki sposób je osiągnąć np. w przypadku monitorowania naszego odżywania, wskaże nami, ile węglowodanów, tłuszczów i białek należy zjeść w ciągu dnia. Analizuje nasze posiłki pod względem wartości odżywczych, dokładnie je zapisując. Do dyspozycji mamy zarówno te podstawowe informacje, jak i bardziej szczegółowe, dotyczące na przykład zawartości tłuszczów nasyconych czy witaminy C w naszej diecie. Podobny poziom personalizacji występuje przy opcjach treningowych. Ustawiając intensywność i poziom trudności naszych ćwiczeń otrzymamy odpowiednie dla niego porady. Samsung Helath analizuje sposób naszego ćwiczenia, sprawdzając m.in. czy poświęcamy odpowiednio dużo czasu poszczególnym jego etapom.

Jakie aplikacje do biegania warto wybrać? Sprawdź najlepsze propozycje

Warto jest ustawić jak najwięcej celów związanych z jak największą liczbą kategorii. Nie ograniczając się tylko do monitorowania biegu, jedzenia i wagi, jesteśmy w stanie osiągnąć dużo lepsze rezultaty i wpoić sobie wiele przydatnych nawyków. Im więcej aplikacja się o nas dowie, tym więcej będzie mogła nam zaoferować. Dodając na przykład opcję celów związanych z ciśnieniem krwi, spożyciem kofeiny i wody, otrzymamy pełniejszy obraz stanu naszego zdrowia. Funkcjonowanie organizmu jest przecież dość skomplikowane, a im więcej aspektów weźmiemy pod uwagę, tym lepszy obraz końcowy otrzymamy. Warto jest zaangażować się w pełni przy korzystaniu z tego typu aplikacji, aby jej funkcje mogły w faktyczny sposób nam pomóc.

Samsung Health - kompatybilność z urządzeniami innych firm

Samsung Health swego czasu łączył się z całą gamą usług partnerskich. We wrześniu 2018 roku pozostała Strava. Połączenie z tą aplikacją jest bardzo proste i przydatne dla każdego, kto do tej pory jej używał. Inaczej wygląda sprawa z akcesoriami. Samsung Health oczywiście promuje urządzenia marki Samsung, jednak pozwala też na łączenie z innymi urządzeniami. Ograniczenie do produktów Samsunga występuje tyko w przypadku smartwatchy i fitness trackerów. Na czujniki rowerowe, glukometry, smartband czy wagi na ten moment nie nałożono tego typu obostrzeń. Aplikacja posiada funkcję skanowania w celu odnalezienia pasujących akcesoriów, co w znaczący sposób ułatwia ich podłączenie czy rozpoznanie. Obsługuje typy: BT/BLE/ANT+.

S Health, czyli rywalizacja w sieci

Motywacja dzięki funkcjom społecznościowym jest bardzo ważna dla Samsunga. Do tego służy zakładka Razem. To właśnie w niej znajdziemy wyzwania społeczne i rankingi. Wszyscy zaczynają jako nowicjusz, by potem móc piąć się w górę aż na sam szczyt. Możemy śledzić postępy naszych znajomych jak i użytkowników z całego świata. Globalne wyniki podzielono również na grupy wiekowe. W każdym z rankingów oznaczona jest średnia oraz nasze miejsce, co daje dodatkową motywację do poprawienia lub utrzymania swoich wyników. W aplikacji nie brakuje również wyzwań globalnych odnoszących się do wykonanych korków.

Najlepsze aplikacje do medytacji, snu i nauki oddychania. Jak łatwo uspokoić się przez telefon

Aplikacja gromadzi nasze zwycięstwa i porażki względem cyklicznych wyzwań, pozwalając prześledzić nasz progres i ewentualne zawahania. Oczywiście do monitowania swoich postępów i rywalizowania z innymi użytkownikami potrzebne jest Samsung Health konto. Po założeniu takiego konta krokomierz Samsung S Health jest w stanie pokazać pełnię swoich możliwości. Dla wielu osób to właśnie rywalizacja ze znajomymi jest najlepszym motywatorem do działania. Porównywanie się z całym światem może nie być do końca miarodajne, ale śledząc aktywność swoich znajomych, z którymi funkcjonujemy i ćwiczymy na co dzień, możemy uzyskać dużo więcej chęci i energii do poprawiania swoich wyników. Zdrowa i przyjacielska rywalizacja może mocno zaplusować całej zgranej paczce. W grupie ćwiczących znajomych możemy przecież ustalać sobie własne cele i wyzwania, co jeszcze bardziej uatrakcyjni nam dążenie do utrzymywania jak najbardziej zdrowego stylu życia.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu