Felietony

Kup 6 gier na Androida i duże systemy operacyjne za ile chcesz - wystartował Humble Bundle Android 4

Jan Rybczyński
Kup 6 gier na Androida i duże systemy operacyjne za ile chcesz - wystartował Humble Bundle Android 4
4

Piątek wieczór i weekend to dobry czas na odrobinę rozrywki. Szczególnie gdy możemy za nią zapłacić tyle, ile nam przyjdzie ochota i cieszyć się nią zarówno na urządzaniach mobilnych z systemem Android, jak i na komputerach osobistych, bez względu na to jaki system operacyjny posiadamy. Ruszyła bo...


Piątek wieczór i weekend to dobry czas na odrobinę rozrywki. Szczególnie gdy możemy za nią zapłacić tyle, ile nam przyjdzie ochota i cieszyć się nią zarówno na urządzaniach mobilnych z systemem Android, jak i na komputerach osobistych, bez względu na to jaki system operacyjny posiadamy. Ruszyła bowiem kolejna edycja znanego i lubianego Humble Bundle na Androida. W zestawie znajdziemy pięć gier, a szóstą dostaniemy, gdy nasza wpłata dorówna lub przekroczy średnią ze wszystkich wpłat. Gry o których mowa to: Splice, Eufloria, Waking Mars, Superbrothers: Sword & Sworcery EP, Crayon Physics Deluxe, szóstą bonusową grą jest Machinarium.

Połowa z zaprezentowanych gier debiutuje w inicjatywie Humble Bundle i nie było okazji, żeby tą drogą zagrać w nie wcześniej.

Splice to swojego rodzaju gra logiczna, która polega na takim przekształcaniu, czy może mutowaniu aby dopasować komórki (?) do wzoru. Nie maiłem jeszcze okazji zagrać, ale wygląda naprawdę obiecująco. Dobrze zrobiona łamigłówka, to zawsze duża frajda dla szarych komórek. Tym bardziej, że również cieszy oko.

Eufloria to gra w sumie strategiczna czasu rzeczywistego. Przypomina Galcon Fusion, lecz dzieje się w świecie roślin i jest uzupełniona o nietypowe dla swojego gatunku efekty wizualne i muzyczne. Musimy wyhodować roślinną armię, a następnie za jej pomocą pokonać przeciwnika i przejąć nowe tereny.

Waking Mars to ostatnia nowość. Eksplorujemy podziemne jaskinie na Marsie, odkrywając nieznane formy życia. Naszym celem jest pobudzenie czerwonej planety tak aby ponownie ożyła. Sami twórcy określają gatunek gry jako "action gardening", czyli gra akcji polegająca na uprawie roślin. Już z tego powodu warto spróbować i poznać ten nietypowy tytuł.

Kolejne trzy gry pojawiały się w innych wydaniach Humble Indie Bundle, gdy nie miały jeszcze wersji na Androida, więc możecie je znać ze swoich komputerów.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP to gra przygodowa o pięknej, ale nietypowej grafice składającej się z dużych pikseli. Gra jest mocno nietypowa, jednych zachwyca, innym działa na nerwy, albo nudzi. Grupa zadowolonych wydaje się być większa. Mi osobiście estetyka gry bardzo się podoba.

Crayon Physics Deluxe polega na doprowadzeniu okręgu do wyznaczonego celu przy pomocy odręcznie rysowanych kształtów i prostej symulacji fizyki. Z jednej strony przejście etapów na nieskończenie wiele sposobów i pełna dowolność, dają naprawdę dużo frajdy. Z drugiej strony ta sama dowolność sprawia, że początkowe etapy są za łatwe, a końcowe mogą frustrować losowością generowanych efektów. Jeśli jeszcze nie znacie, warto spróbować.

Machinarium jest, a przynajmniej powinno być, świetnie znane czytelnikom Antyweb i nie tylko. W samym Humble Indie Bundle występowało już dwukrotnie w wersjach na komputery. Jeśli z jakiś powodów ktoś gry nie zna, to zaległość powinien szybko nadrobić. To wciąż najlepsza przygodówka point&click w jaką grałem przez ostatnie parę lat. Odczekam jeszcze trochę i spróbuję ją przejść ponownie. Przypominam, że Machinarium otrzymamy tylko w przypadku przekroczenia średniej wpłaty, która obecnie wynosi 6,03$.

Jest jeszcze przynajmniej jeden powód dla którego warto dokonać wpłaty większej niż średnia, nie licząc wsparcia deweloperów i akcji charytatywnych, organizatorzy Humble Bundle zwykle pod koniec trwania danej edycji dodają promocyjne, dodatkowe tytuły, które dostaną tylko Ci, co przekroczyli średnią wpłatę. Czasami są to pozycje z poprzednich edycji Humble Bundle, czasem zupełnie nowe gry, nigdy wcześniej nie biorące udziału w HiB. Tak czy siak można dostać miłą niespodziankę.

W takim razie życzę wszystkim miłego weekendu i dobrej zabawy.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu