Internet

Który dostawca internetu jest obecnie najpopularniejszy w Polsce? Mamy odpowiedź od Nazwa.pl

Grzegorz Ułan
Który dostawca internetu jest obecnie najpopularniejszy w Polsce? Mamy odpowiedź od Nazwa.pl
0

Nazwa.pl świadczy usługi hostingu stron WWW i kont poczty elektronicznej, dzięki temu ma szeroki wgląd w to, z jakich dostawców internetu korzystamy na co dzień. Dziś podzielili się z nami tymi danymi.

Zanim przejdziemy do wykresu, słowem wyjaśnienia powiem to, iż zdecydowany lider w tym zestawieniu nie powinien być zaskoczeniem. Jest nim oczywiście Orange, który w bazie klientów ma użytkowników usług świadczonych niegdyś przez Telekomunikację Polską. Tak więc ich wynik obejmuje nie tylko klientów korzystających z usług komórkowych, ale i z dostępu do internetu przez Neostaradę czy Orange Światłowód.

Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl:

Sieci operatorów przedstawionych na wykresie, skupiają aktywność ponad 60% polskich użytkowników. Pomimo, że rynek dostępu do Internetu jest bardzo konkurencyjny, to jednak kilka firm ma w nim znaczący udział. To podobnie, jak na rynku usług hostingowych, gdzie oprócz nazwa.pl, funkcjonuje jeszcze kilka większych firm – home.pl, H88, OVH. Reszta małych firm musi zadowolić się obsługą pozostałych klientów dostępnych na rynku.

Na powyższym wykresie przedstawiona jest aktywność (nie tylko sama liczba abonentów) użytkowników internetu w Polsce na bazie 20% działających w Polsce usług hostingu stron WWW i poczty e-mail, co przekłada się na 60% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

Zwycięzcą jest wspomniany już Orange, z usług którego korzysta niemal co czwarty użytkownik sieci w Polsce, na drugim miejscu mamy UPC z ponad dwa razy mniejszą aktywnością w sieci, a podium zamyka T-Mobile z 5% udziałem. Tak więc, dzięki szerokiej ofercie dostępu do internetu od Orange, wyprzedza on obecnie wszystkich innych operatorów „wielkiej czwórki” razem wziętych.

Źródło: Nazwa.pl.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu