Microsoft

Którą klawiaturę mobilną byście wybrali?

Konrad Kozłowski
Którą klawiaturę mobilną byście wybrali?
17

Uniwersalna mobilna klawiatura od Microsoftu, o której mogliście już przeczytać na Antyweb, spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród użytkowników i dość wysokimi ocenami pośród recenzentów. Firma z Redmond idzie więc za ciosem i wprowadza do swojej oferty kolejną mobilną, lecz na swój sposób nietypow...

Uniwersalna mobilna klawiatura od Microsoftu, o której mogliście już przeczytać na Antyweb, spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród użytkowników i dość wysokimi ocenami pośród recenzentów. Firma z Redmond idzie więc za ciosem i wprowadza do swojej oferty kolejną mobilną, lecz na swój sposób nietypową klawiaturę. Czym będzie się wyróżniać?

Otóż będzie ją można złożyć na pół, co przy wymiarach około 30 centrymetrów szerokości oznacza, że po złożeniu stanie się niewielkim, płaskim prostokątem, który możemy wrzucić do torby czy plecaka (12,5 cm na mniej niż 15 cm przy odrobinę ponad 1 cm grubości). Oczywiście klawiatura oferuje inne funkcje, których byście się po niej spodziewali. Jest bardzo energooszczędna i przy normalnym użytkowaniu baterie wymienimy dopiero po 3 miesiącach. Co więcej, jest odporna na zachlapania.

Nie oznacza to jednak, że Microsoft zrezygnował z możliwości wspierania przez nią kilku urządzeń. Klawiaturę powiążemy z dwoma urządzeniami, pomiędzy którymi będziemy mogli się wygodnie przełączać. Jeśli chodzi o komfort pisania, to spotkałem się z mniej przychylnymi opiniami, niż te na temat Uniwersal Mobile Keyboard. Klawisze są w mniejszych odstępach od siebie, a ich skok przypomina ten z klawiatury od tabletu Surface 3, co oznacza że są naprawdę niewysokie. Martwią mnie takie zapowiedzi, gdyż w testowanej przeze mnie multimedialnej klawiaturze skok jest jeszcze do stolerowania, ale odrobinę niższy profil klawiszy mógłby się okazać zbyt minimalistyczny.

Jak mówiłem, od dłuższego czasu mam do czynienia z klawiaturą od Microsoftu, lecz jest to model "multimedialny" z wbudowanym touchpadem. Klawiatura powstała z myślą o użytkowaniu jej na kanapie przy telewizorze, w czym sprawdza się całkiem nieźle. Dałem jej także szansę podczas wyjazdu, lecz nie do końca sprawdziła się ze względu na swoje rozmiary, dlatego rozważam zakup nowej, naprawdę mobilnej. Teraz wybór stał się nieco trudniejszy, bo oba modele: Universal Foldable Keyboard oraz Universal Mobile Keyboard wydają się być równie dobrymi produktami, lecz różnią się swoimi najważniejszymi zaletami. Cenowo lepiej wypada klawiatura nieskładana, kosztująca do 300 złotych, druga zaś z pewnością przekroczy tę granicę, gdyż właśnie dzisiaj trafiła do sprzedaży w USA w cenie 99 dolarów. A Wy, na którą z nich byście postawili? Być może znacie jakieś ciekawsze propozycje?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftklawiatura