Świat

Kto kogo pozywa na rynku mobilnym - na infografice

SB
Szymon Barczak
17

W Stanach Zjednoczonych prawo własności intelektualnej czy ochrony patentowej wygląda inaczej niż u nas - i to mało powiedziane. Wciąż słyszymy o kolejnych pozwach gigantów rynku IT, w tym mobilnego. Ze względu na własność intelektualną pierwsze telefony z Androidem nie posiadały obsługi multitouch,...

W Stanach Zjednoczonych prawo własności intelektualnej czy ochrony patentowej wygląda inaczej niż u nas - i to mało powiedziane. Wciąż słyszymy o kolejnych pozwach gigantów rynku IT, w tym mobilnego. Ze względu na własność intelektualną pierwsze telefony z Androidem nie posiadały obsługi multitouch, choć sam sprzęt, w tym wypadku ekran, był w stanie zapewnić taką obsługę. O ile ochrona patentowa jest potrzebna, o tyle w Stanach Zjednoczonych przekroczono granicę nonsensu - każdy pozywa każdego. Jak się w tym nie pogubić? Wystarczy rzucić okiem na infografikę Reutersa znalezioną na Phandroid.

Widać wyraźnie, że najbardziej obrywa się Apple. Nic dziwnego, to gigant rynku mobilnego i wszyscy mniejsi gracze próbują uszczknąć trochę zielonych z sukcesu firmy Jobsa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

prawoMobilepozwypatenty