Podcast Antyweb Po Godzinach

Kto dyktuje trendy na rynku smartfonów? I dlaczego mówimy o Apple?

Konrad Kozłowski
59

Jakie będą smartfony w 2021? Kto będzie dyktował trendy w nowym roku i dlaczego tak dużo mówi się w tym kontekście o Apple?

Apple vs. Samsung vs. reszta świata

Spoglądając na niektóre cechy nowych smartfonów trudno jest nie dostrzec charakterystycznych cech dobrze znanych modeli, które zostały powielone przez konkurencję. Możemy tu mówić o tak drastycznych działaniach jak pozbycie się złącza słuchawkowego, które przez użytkowników i konkurencję było mocno krytykowane, ale tylko do czasu. Trwało to bowiem do momentu, aż niemal wszyscy powtórzyli działania Apple i zrobili to samo. A usunięcie ładowarek z pudełek? Podobna historia. Pamiętny notch (wcięcie) w iPhonie X zdominowało rynek na dłuższy czas, ale rywale Apple ruszyli naprzód, podczas gdy nowe smartfony z iOS wciąż go posiadają.

Recenzja Samsunga Galaxy S21 Ultra 5G

To bardzo drażliwy temat i oscylujący w dużej mierze wokół jednej firmy, ale nie możemy pominąć dokonań konkurentów, jak na przykład Samsunga, który w tym roku zachwycił zintegrowaną z resztą obudowy wyspą na aparaty w modelach Galaxy S21. Obserwujemy też satysfakcjonujący klientelę trend spadek cen flagowców (Pixel 5, S21...), co jednak odbywa się pewnym kosztem. Czy to zadowoli użytkowników? Wygląda na to, że to właściwa droga. Co ciekawe, małe smartfony jednak nie mają się tak dobrze, jak prognozowało Apple, skoro iPhone 12 mini ma problemy z niską sprzedażą. A może to tylko kwestia wysokiej ceny tego modelu?

iPhone 12 Mini, czyli cenowy falstart kontrrewolucji

O dokonaniach iPhone'a, a także smartfonów Samsunga, Xiaomi, Huaweia i innych rozmawiają Konrad Kozłowski oraz Paweł Winiarski.

Kto dyktuje trendy na rynku smartfonów?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu