Seriale

Oprócz 3. sezonu Stranger Things, fanów serialu czeka nie lada gratka w tym roku!

Konrad Kozłowski
Oprócz 3. sezonu Stranger Things, fanów serialu czeka nie lada gratka w tym roku!
3

Każdego widza Stranger Things z pewnością zaintrygowała postać obdarzonej wyjątkowymi zdolnościami Jedenastki, jej matki oraz eksperymentów programu MKUltra. W tym roku będziemy mieli szansę poznać tę historię o wiele dokładniej!

Wszystko za sprawą nadchodzącej polskiej premiery książki pod tytułem "Stranger Things. Suspicious Minds" autorstwa Gwendy Bond. Nie znamy jeszcze oficjalnego polskiego tytułu - ten z pewnością zostanie zaprezentowany jeszcze przed debiutem książki w polskich księgarniach. Co istotne, jest to pierwszy z trzech tomów książek opartych na serialu Netfliksa, który w 2016 roku był jedną z największych niespodzianek na serialowym rynku.

Zobacz też: Stranger Things 3 - pierwszy teaser i tytuł odcinków

Produkcja Netfliksa zabiera nas do miasteczka Hawkins w stanie Indiana, a akcja 1. sezonu rozgrywa się jesienią 1983 roku. Stranger Things czerpie garściami z filmów i seriali z tamtego okresu, serwując nam nie lada podróż w przeszłość i ten nostalgiczny aspekt, wraz z intrygującą fabułą i bardzo dobrą realizacją oraz ciekawymi postaciami, zapewnił Stranger Things sukces.Obecnie wyczekujemy premiery 3. sezonu Stranger Things, która odbędzie się 4 lipca tego roku. Po kilkunastomiesięcznej przerwie poznamy dalsze losy wyjątkowej Jedenastki i jej nowych przyjaciół. Zanim to jednak nastąpi czeka nas nie lada gratka, bo nieco wcześniej, a dokładnie 24 kwietnia debiutować będzie polskie wydanie książki opisanej powyżej.

Liczymy, że znajdziemy w niej ciekawe informacje na temat przeszłości Jedenastki, jej matki oraz doktora Martina Brennera (do którego dziewczyna zwraca się jak do ojca). Seria książek powstała z inicjatywy Penguin Random House, jednego z największych wydawnictw na świecie, oraz Netfliksa. Polskie wydawnictwo Poradnia K. zapewnia, że na polskim rynku pojawią się wszystkie trzy książki w polskiej wersji językowej, co z pewnością ucieszy (nie tylko) fanów serialu Stranger Things. Wielka szkoda, że podobne traktowanie nie spotkało np. komiksów, które dostępne są od września zeszłego roku na innych rynkach, a my możemy czytać tylko wersję cyfrową w oryginale.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu