Felietony

Krzemowa Warszawa? Ruszyły zapisy na hackathon Citi Mobile Challenge

Redakcja Antyweb
Krzemowa Warszawa? Ruszyły zapisy na hackathon Citi Mobile Challenge
10

Citi rozpoczęło zapisy na międzynarodowy hackathon Citi Mobile. Potrwają one tylko do 6 marca! Programiści z Polski mogą zmierzyć się z programistami z całego świata tworząc i prezentując swoje innowacyjne rozwiązania na aplikacje finansowe. Program jest szansą dla osób poszukujących praktycznego...

Citi rozpoczęło zapisy na międzynarodowy hackathon Citi Mobile. Potrwają one tylko do 6 marca! Programiści z Polski mogą zmierzyć się z programistami z całego świata tworząc i prezentując swoje innowacyjne rozwiązania na aplikacje finansowe.

Program jest szansą dla osób poszukujących praktycznego zastosowania tworzonych przez siebie aplikacji na rynkach całego świata. Do wygrania w hackathonie jest łącznie 100 tys. USD.

Warszawa to jedno z czterech miast, w których w kwietniu odbyć się mają specjalne zawody w programowaniu aplikacji finansowych. Poszczególni deweloperzy, zespoły i firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 6 marca. Citi udostępni wszystkim uczestnikom szereg interfejsów programowania aplikacji (API), które umożliwią potem deweloperom tworzenie innowacji technologicznych zintegrowanych z systemami Citi.

Wybrani uczestnicy zaprezentują swoje koncepcje w Nairobi - 22 kwietnia, Jerozolimie - 26 kwietnia, Warszawie - 28 kwietnia oraz Londynie - 30 kwietnia. W trakcie każdego z tych wydarzeń wszystkie rozwiązania będą zostaną oceniane przez branżowych ekspertów oraz liderów technologii finansowych. Finaliści rywalizują o możliwość wdrożenia swoich rozwiązań, pulę nagród pieniężnych obejmujących 100 tys. USD oraz pakiet usług oferowanych przez sponsorów Citi Mobile Challenge.

Citi Mobile Challenge w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) jest kolejnym krokiem po udanym debiucie programu w 2014 r. w Ameryce Łacińskiej i USA. Po pierwszym cyklu spotkań w Ameryce Łacińskiej do Citi wpłynęło 150 zgłoszeń, spośród których wybrano 50 finalistów zaproszonych do udziału w bezpośrednich spotkaniach zorganizowanych w Buenos Aires i Bogocie. W amerykańskiej edycji Citi Mobile Challenge zebrano 744 zgłoszeń z 62 krajów. Wybranych 60 finalistów zaproszono na finalne spotkania odbywające się w Dolinie Krzemowej, Nowym Jorku i Miami. Citi jest na finalnym etapie oceny programów pilotażowych wybranych spośród najlepszych zgłoszeń zaprezentowanych w czasie poprzednich edycji programu.

Więcej informacji o Citi Mobile Challenge na stronie http://www.citimobilechallenge.com oraz w mediach społecznościowych pod hasłem #CitiMobileChallenge.

Foto Hand writing hackathon via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu