Felietony

Krzemowa Warszawa? Ruszyły zapisy na hackathon Citi Mobile Challenge

Redakcja Antyweb
10

Citi rozpoczęło zapisy na międzynarodowy hackathon Citi Mobile. Potrwają one tylko do 6 marca! Programiści z Polski mogą zmierzyć się z programistami z całego świata tworząc i prezentując swoje innowacyjne rozwiązania na aplikacje finansowe. Program jest szansą dla osób poszukujących praktycznego...

Citi rozpoczęło zapisy na międzynarodowy hackathon Citi Mobile. Potrwają one tylko do 6 marca! Programiści z Polski mogą zmierzyć się z programistami z całego świata tworząc i prezentując swoje innowacyjne rozwiązania na aplikacje finansowe.

Program jest szansą dla osób poszukujących praktycznego zastosowania tworzonych przez siebie aplikacji na rynkach całego świata. Do wygrania w hackathonie jest łącznie 100 tys. USD.

Warszawa to jedno z czterech miast, w których w kwietniu odbyć się mają specjalne zawody w programowaniu aplikacji finansowych. Poszczególni deweloperzy, zespoły i firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 6 marca. Citi udostępni wszystkim uczestnikom szereg interfejsów programowania aplikacji (API), które umożliwią potem deweloperom tworzenie innowacji technologicznych zintegrowanych z systemami Citi.

Wybrani uczestnicy zaprezentują swoje koncepcje w Nairobi - 22 kwietnia, Jerozolimie - 26 kwietnia, Warszawie - 28 kwietnia oraz Londynie - 30 kwietnia. W trakcie każdego z tych wydarzeń wszystkie rozwiązania będą zostaną oceniane przez branżowych ekspertów oraz liderów technologii finansowych. Finaliści rywalizują o możliwość wdrożenia swoich rozwiązań, pulę nagród pieniężnych obejmujących 100 tys. USD oraz pakiet usług oferowanych przez sponsorów Citi Mobile Challenge.

Citi Mobile Challenge w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) jest kolejnym krokiem po udanym debiucie programu w 2014 r. w Ameryce Łacińskiej i USA. Po pierwszym cyklu spotkań w Ameryce Łacińskiej do Citi wpłynęło 150 zgłoszeń, spośród których wybrano 50 finalistów zaproszonych do udziału w bezpośrednich spotkaniach zorganizowanych w Buenos Aires i Bogocie. W amerykańskiej edycji Citi Mobile Challenge zebrano 744 zgłoszeń z 62 krajów. Wybranych 60 finalistów zaproszono na finalne spotkania odbywające się w Dolinie Krzemowej, Nowym Jorku i Miami. Citi jest na finalnym etapie oceny programów pilotażowych wybranych spośród najlepszych zgłoszeń zaprezentowanych w czasie poprzednich edycji programu.

Więcej informacji o Citi Mobile Challenge na stronie http://www.citimobilechallenge.com oraz w mediach społecznościowych pod hasłem #CitiMobileChallenge.

Foto Hand writing hackathon via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu