Felietony

[Krótko] WP ma Dobreprogramy.pl to i Onet zrobił sobie "Softonet"

Grzegorz Marczak
[Krótko] WP ma Dobreprogramy.pl to i Onet zrobił sobie "Softonet"
23

Paweł Pilarczyk ogłosił dziś, że w ramach grupy Onet powstał nowy serwis o sofcie czyli softonet.pl. Nie żartuję - naprawdę tak się nazywa. Patrzę na niego i widzę, rok 2005 ale Paweł zastrzega, że wygląd serwisu niedługo będzie zmieniony. Co w środku? Opisy oprogramowania na PC + oczywiście kata...

Paweł Pilarczyk ogłosił dziś, że w ramach grupy Onet powstał nowy serwis o sofcie czyli softonet.pl. Nie żartuję - naprawdę tak się nazywa.

Patrzę na niego i widzę, rok 2005 ale Paweł zastrzega, że wygląd serwisu niedługo będzie zmieniony. Co w środku? Opisy oprogramowania na PC + oczywiście katalog plików. Przypomina wam to coś? Jeśli spojrzycie na megapanel na kategorię technologie to pełno jest takich tworów. Katalogi plików cały czas dobrze są pozycjonowanie a użytkownicy i Google je lubią.

Nie mogę jednak pozbyć się wrażenia, że jest to pewnego rodzaju reakcja na mariaż WP i Dobrychprogramów. Onet posiada wprawdzie stabilnie i dobrze się rozwijający PCLab , ma też pliki.onet.pl (które będą teraz chyba częścią Softonetu) ale widać, że teraz chcą zbudować kolejną markę poza domeną Onetu.

Co znamienne to chłopaki właśnie wypuścili 27 stronicowy test aplikacji muzycznych: ) W stylu dobrego PCLab - pytanie tylko czy naprawdę trzeba badać w testach obciążenie procesorów lub zużycie pamięci przez aplikacje w stanie spoczynku? Widać, że przyzwyczajenia do długich i złożonych testów zostały. Oczywiście nic w tym złego ale ja czytając to wykonałem skok na stronę z podsumowaniem.

Mimo wszystko oczywiście trzymam kciuki - lepiej mieć kolejny portal technologiczny niż kolejny serwis o polityce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu