Google

[Krótko] Teraz bezpośrednio z Gmaila wyślemy zdjęcia z naszych smartfonów

Grzegorz Ułan
[Krótko] Teraz bezpośrednio z Gmaila wyślemy zdjęcia z naszych smartfonów
6

To chyba funkcja, która przekona mnie na dobre do powrotu do opcji automatycznego przesyłania zdjęć z mojego smartfona do Google+. Dokładnie wczoraj na naszym forum pojawiło się pytanie w tym temacie. Odpowiedziałem wtedy, że używam do tego Dropboxa, gdyż łatwiej mi ogarnąć te wszystkie zdjęcia....

To chyba funkcja, która przekona mnie na dobre do powrotu do opcji automatycznego przesyłania zdjęć z mojego smartfona do Google+. Dokładnie wczoraj na naszym forum pojawiło się pytanie w tym temacie. Odpowiedziałem wtedy, że używam do tego Dropboxa, gdyż łatwiej mi ogarnąć te wszystkie zdjęcia.

Była jednak pewna trudność przy wysyłaniu tych zdjęć emailem, zwłaszcza przy wstawianiu w treści wiadomości. Trwało to trochę długo, jeśli nazwy plików ze zdjęciami nic mi nie mówiły. Teraz przy użyciu nowego panelu dodawania zdjęć z podglądem na Gmailu, proces ten powinien się znacznie przyspieszyć.

Do tej pory wyglądało to tak:

Dzisiaj Google udostępniło możliwość wstawianie zdjęć z podglądem i to bezpośrednio z panelu zdjęć z Google+. Czyli wszystkie te pozycje, które automatycznie przesyłane były po wykonaniu ich na naszym smartfonie. Oczywiście, jeśli wcześniej włączyliśmy tę opcję. Instrukcja tutaj.

Po wybraniu funkcji "Wstaw zdjęcie" wyświetli nam się panel znany z Google+.

Będziemy mogli z tego poziomu wybrać zdjęcia, spośród tych najpopularniejszych, całych albumów lub po prostu wgrać nowe zdjęcia z dysku albo z sieci.

Dodatkowo, tak wstawione zdjęcie, można dopasować rozmiarem do treści emaila. U mnie jeszcze jest po staremu, a już włączyłem to jako dodatkowy kanał przesyłania zdjęć obok Dropboxa, ale jeśli Wy już wcześniej mieliście u siebie włączoną tę opcję przesyłania zdjęć do Google+, być może funkcja ta będzie aktywna już teraz na Waszym Gmailu.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu