Moje przemyślenia

Krótko i nie na temat

GM
Grzegorz Marczak
2

W ostatnim czasie wiele się działo – może nie koniecznie związanego z web 2.0 aczkolwiek nie do końca. Informacją najbardziej zaskakującą było zakupienie blog.pl przez Onet.pl. Informacja o tyle ciekawa, że blog.pl do tej pory był w planach zakupowych pino.pl – teraz kiedy już wiemy, że właścici...

W ostatnim czasie wiele się działo – może nie koniecznie związanego z web 2.0 aczkolwiek nie do końca. Informacją najbardziej zaskakującą było zakupienie blog.pl przez Onet.pl.

Informacja o tyle ciekawa, że blog.pl do tej pory był w planach zakupowych pino.pl – teraz kiedy już wiemy, że właścicielem blog.pl będzie Onet wiemy też, że pino będzie musiało szybko znaleźć serwis który zapewni im ok. 1,5 miliona użytkowników.

W międzyczasie odbyła się konferencja „od web 2.0 do zysków” - na bazie opinii osób które były na spotkaniu można wywnioskować iż nie było to przełomowe spotkania i tak naprawdę powtórzone zostały znane już wszystkim fakty i pytania (bo kto jeszcze nie wie iż aby znaleźć inwestora trzeba mieć dobry pomysł, wiedzieć jak go wykonać i mieć do tego umiejętności?)

Openid.pl – Marcin (netto.blox.pl) uruchomił testowo serwer openid – pytanie tylko kto rozumiem czym jest openid ? – wprawdzie był dość ciekawy artykuł na ten temat w IDG (również przy udziale Marcina) ale ja nadal mam wątpliwości czy nie będzie to kolejne narzędzie dla geek-ów.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem była prezentacja iphone - - dla kogoś kto nadal daje sobie wmówić, że jego telefon potrzebuje tylko dodatków bardzo fajne narzędzie (ja widzą cenę 500 USD rezygnuję - na razie)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: