Facebook

[krótko] Facebook wreszcie dowiedział się o istnieniu tabletów i zmienia swoją aplikację na Androida

Tomasz Popielarczyk
15

Odkąd pamiętam, Facebook na tabletach wyglądał koszmarnie. O ile w trybie pionowym jeszcze względnie dało się wytrzymać, to po obróceniu urządzenia atakowały nas rozciągnięte kafelki, rozpikselowane grafiki i kompletnie nieefektywnie zagospodarowana przestrzeń. W końcu się z tym rozprawiono. Dziś...

Odkąd pamiętam, Facebook na tabletach wyglądał koszmarnie. O ile w trybie pionowym jeszcze względnie dało się wytrzymać, to po obróceniu urządzenia atakowały nas rozciągnięte kafelki, rozpikselowane grafiki i kompletnie nieefektywnie zagospodarowana przestrzeń. W końcu się z tym rozprawiono.

Dziś po uruchomieniu Facebooka na 8-calowy tablecie Shield zobaczyłem następujący widok. Na ekranie strumienia dodano po prawej stronie kolumnę, w której znajdziemy informacje o zbliżających się wydarzeniach, urodzinach i ostatniej aktywności w grupach, do których należymy (a z czasem pewnie i reklamy, jak to ma miejsce na desktopach). Zmodyfikowana została również górna belka: wyszukiwarkę przesunięto do prawej, a przyciski poszczególnych ekranów do lewej krawędzi. Na stronach z powiadomieniami i menu zmian większych nie uświadczymy. Być może to dopiero początek tabletowej rewolucji na Facebooku - trudno powiedzieć, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że ciągle jest sporo do zrobienia.

Gwoli ścisłości - korzystam z wersji beta klienta Facebooka, więc prawdopodobnie dostaję te nowości wcześniej niż większość użytkowników. Zauważyłem, że w sieci pierwsze doniesienia o nowym interfejsie Facebooka pojawiały się już od 30 czerwca. Prawdopodobnie zatem zmiany są uaktywniane stopniowo u kolejnych osób.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookMobileAndroid