Gry

[Krótko] Barack Obama chwali Wiedźmina, choć sam kiepsko gra w gry

Paweł Kozierkiewicz
22

Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej z powodu przyjazdu Baracka Obamy na obchody 25 rocznicy demokratycznych przemian w Polsce, prezydent USA wspomniał o prezencie, jaki dostał ostatnim razem od premiera Donalda Tuska. Ostatnim razem, gdy tutaj byłem, premier Donald Tusk wręczył mi pr...

Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej z powodu przyjazdu Baracka Obamy na obchody 25 rocznicy demokratycznych przemian w Polsce, prezydent USA wspomniał o prezencie, jaki dostał ostatnim razem od premiera Donalda Tuska.

Ostatnim razem, gdy tutaj byłem, premier Donald Tusk wręczył mi prezent, grę wideo stworzoną w Polsce, która zdobyła fanów na całym świecie, Wiedźmina. Przyznam, że nie jestem zbyt dobry w grach wideo, ale powiedziano mi, że jest to świetny przykład na to, jakie miejsce zajmuje Polska w nowej globalnej gospodarce. Jest to hołd dla talentu i etyki pracy Polaków, jak również właściwego przywództwa.

Dla przypomnienia, w 2011 roku premier Donald Tusk wręczył prezydentowi Barackowi Obamie dwa prezenty. Pierwszym był iPad z nagranymi filmami Tomasza Bagińskiego. Drugim była edycja kolekcjonerska Wiedźmina 2.

Takiej wypowiedzi na dzisiejszej konferencji chyba nikt się nie spodziewał. Myślę, że CD Projekt wznosi właśnie toast na cześć prezydenta Obamy za jego wkład w promowanie marki Wiedźmina na świecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Barack ObamaWiedźmin 2