Facebook

[Krótko] 500 domów rozdają na Facebooku

Grzegorz Marczak
[Krótko] 500 domów rozdają na Facebooku
62

Myślałem, że nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o Facebooka. Jednak głupota ludzka nie zna granic. Kolejna akcja na Facebooku (i to z 2013 roku) pokazuje, że granice zdrowego rozsądku nie istnieją. Ludzie uwierzą we wszystko. Mamy przykład, że ktoś uwierzył iż można dostać dom tylko za sam fakt udo...

Myślałem, że nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o Facebooka. Jednak głupota ludzka nie zna granic.

Kolejna akcja na Facebooku (i to z 2013 roku) pokazuje, że granice zdrowego rozsądku nie istnieją. Ludzie uwierzą we wszystko. Mamy przykład, że ktoś uwierzył iż można dostać dom tylko za sam fakt udostępnienia statusu na Facebooku.

Mamy też finezyjny przekaz podprogowy:

UWAGA KONKURS!
Otrzymaliśmy 500 domów pod Warszawą, które z powodu obdrapanego tynku w jednym z pokoi( murarz-tynkarz-akrobata był pijany ) nie mogą być wystawione na sprzedaż.
Z tego powodu wylosujemy 500 osób, które udostępnią ten status

Wiele osób często sugeruje, że ludzie powinni być odpowiedzialni za swoje decyzje. Widać jednak, że w każdym społeczeństwie jest grupa ludzi którą przed własnymi decyzjami trzeba chronić. Dziś udostępnią status na Facebooku, jutro kupią garnki super pościel za 5000 PLN a po jutrze super ubezpieczenie w jakiejś piramidzie finansowej.

Swoją drogą ktoś ma niezły ubaw, zrobił akcje po bandzie (przy nich rozdawanie butów czy darmowe telefony to przecież pikuś) a i tak działa. Wyobraźmy sobie jak mogą namieszać oszuści używający bardziej finezyjnych metod i jak bardzo może powiększyć się w takim przypadku skala naciągniętych.

Ps. Ktoś w komentarzach zwrócił uwagę, że ten status jest z 2013 roku. Faktycznie - ale udostępnienia lecą teraz i to w dużych ilościach. Co jest jeszcze bardziej przerażające w sumie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot