Ciekawe strony

Krótka rozmowa z właścicielem wykop.pl

Grzegorz Marczak
Krótka rozmowa z właścicielem wykop.pl
8

Początkowo, informacje te miały być umieszczone w drugiej części notki na temat nowego wykopu ale niestety nie udało mi się na czas zebrać odpowiedzi. Współwłaściciel wykop.pl - Tomek Drożdżyński odpowiada na kilka pytań związanych z jego serwisem: GM: dlaczego powstała nowa wersja wykopu...


Początkowo, informacje te miały być umieszczone w drugiej części notki na temat nowego wykopu ale niestety nie udało mi się na czas zebrać odpowiedzi.

Współwłaściciel wykop.pl - Tomek Drożdżyński odpowiada na kilka pytań związanych z jego serwisem:

GM: dlaczego powstała nowa wersja wykopu ? czy było to spowodowane jedynie problemami z znalezieniem programistów ruby?

  TD:Podejmując decyzję o przepisaniu Wykopu do PHP, nie przyszło mi do głowy, że wywoła to tak zaciętą wojnę o wyższości jednego języka programowania nad drugim. Zdaję sobie sprawę, że nasi użytkownicy, to w dużej mierze programiści, ludzie z branży IT, ale zainteresowanie Wykopem "od kuchni" jest chyba jednak zbyt duże, a na ocenę mojej decyzji jest trochę za wcześnie. Dłuższa polemika na ten temat jest zupełnie niepotrzebna, przecież nikomu krzywda z tego powodu się nie dzieje, a wszelkie ewentualne konsekwencje, techniczne i finansowe są naszym problemem, a nie użytkowników serwisu. Osobiście uważam, że Ruby on Rails to wspaniałe narzędzie, żałuję tylko, że w Polsce jest jeszcze tak mało popularne. Czasem trzeba zrobić krok do tyłu, żeby później zrobić dwa kroki do przodu.

GM: Kiedy możemy spodziewać się większych zmian funkcjonalnych? - mówiłeś wiele razy, że dysponujesz teraz dobrym zapleczem programistycznym więc chyba możemy się spodziewać większych zmian na wykopie?

  TD:Nowe funkcjonalności będą dodawane regularnie, z miesiąca na miesiąc będzie ich przybywać. Już w sierpniu chcemy dodać możliwość dodania wybranych użytkowników na swoją własną czarną listę i zablokowanie wyświetlania ich znalezisk, oraz wyszukiwarkę z prawdziwego zdarzenia.

GM: Kto w chwili obecnej jest największym konkurentem wykopu czyli kogo tak naprawdę się obawiacie ?

  TD:Trudno wymienić serwis, który stwarza nam bezpośrednio zagrożenie. Oczywiście żadnego przeciwnika nie można lekceważyć, ale o odczuwalnym "oddechu na plecach" raczej mówić nie można. Skupiamy się na naszych użytkownikach, chcemy za nimi nadążyć i temu poświęcamy całą swoją energię.

GM: Jak skomentujesz nowy serwis pino.pl, spis.pl?

  TD:Będziemy obserwować rozwój spis.pl, jak i poczynania samego Pino. Jednak na dzień dzisiejszy to my prowadzimy w tym wyścigu, a obiecanego przez Pino "wielkiego wykopu z rynku" spis nam chyba nie zagwarantuje.

GM: Czy spółka wykop została powołana tylko do prowadzenia jednego serwisu czy też będzie realizować inne projekty?

  TD:Mamy pewne plany, o których wolałbym za głośno nie mówić, konkurencja nie śpi. Uważnie przyglądamy się trendom w internecie i chcemy za nimi nadążyć. Szybko zmieniający się rynek będzie miał duży udział w nieustannym tworzeniu scenariusza naszego rozwoju.

GM: Na koniec - kto jest teraz właścicielem wykopu.

  TD:Właścicielem Wykopu jestem ja oraz holenderski fundusz Private Equity.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu