Ciekawe strony

Nowy stary Wykop

Piotr 'Pasja' Baranowski
Nowy stary Wykop
20

Dzisiaj pojawił się zapowiadany wcześniej nowy Wykop. Pierwsze wrażenie? Z całą pewnością negatywne. Moje oczy nie wytrzymują dłuższego przyglądania się bardzo jaskrawej kolorystyce serwisu. Czym dalej brnąłem - tym było gorzej (może dlatego, że moje oczy nie mogły już tego wytrzymać?). Widać...

Dzisiaj pojawił się zapowiadany wcześniej nowy Wykop. Pierwsze wrażenie? Z całą pewnością negatywne. Moje oczy nie wytrzymują dłuższego przyglądania się bardzo jaskrawej kolorystyce serwisu. Czym dalej brnąłem - tym było gorzej (może dlatego, że moje oczy nie mogły już tego wytrzymać?).

Widać, że autorzy wzorowali się mocno na Digg'u, dlatego przyrównam trochę do tego serwisu. O ile Digg poprawnie wykorzystał kolor żółty do zwrócenia uwagi na "wykopy", o tyle Wykop nie wiadomo dlaczego postanowił wykorzystać ten kolor do prawego bloku. To właśnie powoduje, że, zaraz po otwarciu nowej strony Wykopu nasze oczy siłą rzeczy zamiast spojrzeć na najnowsze informacje. patrzą na prawy blok. Małym drobiazgiem (choć bardzo ważnym w tym serwisie) jest nie wykorzystanie AJAX'a do "wykopywania" wiadomości - przeładowywanie strony wydaje się krokiem w tył (chyba, że Wykop potrzebuje podbić ilość odsłon). Jak już wspominałem, nie sposób nie dostrzec wzorowania się na Digg'u:

Na sam koniec jeszcze dwa cytaty: Czyżby Wykop przynosił takie zyski? Do tej pory nie widziałem żeby serwis miał jakikolwiek model biznesowy (oprócz chwilowych reklam):

Właścicielem serwisu Wykop.pl jest Wykop Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Zakręt 8, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS0000280651, o kapitale zakładowym w wysokości 600 000,00 PLN, REGON 300556633, NIP 779-230-88-51.

Marcin Jagodziński napisał dzisiaj coś bardzo moim zdaniem trafnego:

Nazwać przesiadkę z Ruby On Rails na PHP modernizacją? To taka modernizacja a’la RP 4.0. Modernizacja wsteczna, czy coś koło tego.

Piotr Baranowski PasjaGSM.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu