Startups

Krakspot.tv pozyskał inwestora!

GM
Grzegorz Marczak
17

Dość zaskakująca (ale bardzo pozytywnie) informacja. Krakspot.tv czyli videocast o internecie, który dość niedawno miał swoją premierę pozyskał inwestora w postaci Rafała Hana. Nie jest to pewnie transakcja liczona w setkach tysięcy złotych, ale liczy się fakt że ktoś ją dostrzegł ten pomysł i uznał...

Dość zaskakująca (ale bardzo pozytywnie) informacja. Krakspot.tv czyli videocast o internecie, który dość niedawno miał swoją premierę pozyskał inwestora w postaci Rafała Hana. Nie jest to pewnie transakcja liczona w setkach tysięcy złotych, ale liczy się fakt że ktoś ją dostrzegł ten pomysł i uznał że ma potencjał. Pieniądze od "osoby trzeciej" to też dobry mobilizator dla autorów programu do poświęcenia się tylko temu przedsięwzięciu - mobilizację tę zresztą już widać w bardzo entuzjastycznej informacji prasowej jaką dostałem.

Oglądałem kilka odcinków Krakspotu i muszę powiedzieć, że program ten z odcinka na odcinek robił się coraz lepszy. Nie był to na pewno videocast dla geeków, ale też nie było w nim za dużo banałów - zachowano jak do tej pory bardzo dobrą równowagę starają się pokazać ciekawe wydarzenia w zrozumiały dla oglądających sposób.Wraz z pojawieniem się inwestora zmienia się również nazwa - od kolejnego odcinka program ten będzie nazywał się Webshake.tv - to również bardzo dobra zmiana ponieważ poprzednia nazwa była za bardzo lokalna sugerująca, że jest to program bardzo związany jedynie z Krakowem.

To co jednak nieco mniej mi się podoba - to plan odejścia od klasycznego videocastu na kanapie i droga w kierunku programu bardziej lajfstajlowego. A taki kierunek rozwoju ma obrać Webshake.tv - maja być zwiady z kamerą nawet z takich wydarzeń jak festiwal MIPTV w Cannes. Oczywiście to co mi się nie podoba może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o oglądalność. Dobrze zrobiony program dla masowego użytkownika może okazać się np interesujący dla lokalnej telewizji lub portalu który będzie chciał kupić treść itp.

Twórcom Krakspot.tv czyli Marcinowi, Dominikowi i Kamilowi serdecznie gratuluję zrobienia pierwszego większego kroku jako startup i życzę aby program rozwijał się tak jak sobie to zaplanowali.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupinwestycjevideocast