Telekomy

Orange, Play, T-Mobile i Plus reagują na wojnę na Ukrainie

Grzegorz Ułan
Orange, Play, T-Mobile i Plus reagują na wojnę na Ukrainie
1

Wszyscy główni operatorzy komórkowi w Polsce zareagowali już na wojnę na Ukrainie i od jutra obniżają koszty usług dla Ukraińców mieszkających w Polsce, dla ułatwienia im kontaktu z bliskimi w swojej ojczyźnie.

Obniżenie kosztów usług telekomunikacyjnych i darmowe usługi na Ukrainę w Orange

Orange w swoim komunikacie informuje o obniżeniu o 80% ceny połączeń międzynarodowych na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe do poziomu 0,29 groszy za minutę, czyli do kosztu połączenia krajowego w Polsce. Obniżony koszt obowiązuje zarówno dla abonentów Orange jak i Nju Mobile oraz w ofertach na kartę do 10 marca.

W tym wyjątkowo trudnym dla Ukrainy czasie Orange Polska i nju mobile od jutra obniżają ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę o ponad 80%. To wsparcie znacząco ułatwi kontakty mieszkającym w Polsce Ukraińcom z ich rodzinami i bliskimi pozostającymi w kraju.

Z kolei klienci korzystający z oferty drugiej submarki Orange Flex, mogą aktywować w swojej aplikacji pakiet pakiet 100 minut rozmów międzynarodowych na Ukrainę zupełnie za darmo. Aby go włączyć, w zakładce z kodami promocyjnymi wystarczy wpisać kod: UKRAINA.

Ponadto Orange przypomina, iż tak jak dotychczas, klienci Orange Flex mają za darmo aktywowany pakiet Social Pass, który nie pomniejsza transferu danych podczas korzystania z komunikatorów, również tych popularnych na Ukrainie: WhatsApp, Viber, Messenger, Facebook, Telegram oraz Twitter.

Obniżenie kosztów usług telekomunikacyjnych i darmowe usługi na Ukrainę w Play

Z kolei Play przyznaje 120 darmowych minut na połączenia z numerami największych operatorów na Ukrainie: Kyivstar, Vodafone, Lifecell oraz 10 GB transferu danych dla klientów Play na Kartę.

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami, jako operator, z którego usług korzysta wielu obywateli Ukrainy, pragniemy okazać solidarność i wsparcie w tej bezprecedensowej sytuacji. Będąc firmą telekomunikacyjną, chcemy wszystkim zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji, tak istotny w obecnym czasie.

Natomiast dla wszystkich klientów operatora zostaną obniżone stawki za połączenia do tych samych ukraińskich operatorów Kyivstar, Vodafone, Lifecell do poziomu 5 groszy za minutę. Wystarczy aktywować tę usługę kodem USSD: *111*201*1#.

Play w swojej ofercie posiada specjalne pakiety w ofercie na kartę – Play na kartę dla obywateli Ukrainy. W pakiecie za 35 zł, aktywowanym w aplikacji mobilnej Play24 można skorzystać z nielimitowanych rozmów i wiadomości SMS w Polsce, 30 GB transferu danych oraz aż 1000 minut na połączenia z numerami w sieci Kyivstar, Vodafone, Lifecell.

Klienci nie korzystający z aplikacji Play24 mogą podobny pakiet włączyć kodem na telefonie i aktywować pełen no limit na rozmowy i wiadomości SMS w Polsce, 15 GB transferu danych i również 1000 minut na połączenia do Ukrainy.

Są też dwa tańsze pakiety jednorazowe z 1000 minut na połączenia do Ukrainy - za 30 zł razem z pakietem 10 GB transferu danych na korzystanie z komunikatora Viber oraz za 25 zł tylko z 1000 minut na rozmowy z Ukrainą. Trzeci na zrzucie pakiet, to już wspomniana wcześniej darmowa opcja na tańsze połączenia na Ukrainę, dla wszystkich klientów z aktywnym kontem w ofercie na kartę w Play.

Szczegóły wszystkich pakietów i potrzebnych kodów do ich aktywowania dostępne są na stronach Play na kartę.

Darmowe transfer danych i połączenia na Ukrainę w T-Mobile

T-Mobile w ofertach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę udostępnia od jutra za darmo 300 minut na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy oraz 10 GB transferu danych.

Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą. Myślami i sercami jesteśmy ze wszystkimi, w tym naszymi pracownikami pochodzenia ukraińskiego, którzy dziś muszą mierzyć się z konsekwencjami konfliktu zbrojnego i obawiać się o los swój i swoich bliskich. Chcemy przy tym podkreślić, że Grupa Deutsche Telekom, której jesteśmy częścią sprzeciwia się wszelkim formom dyskryminacji.

Natomiast dla obywateli Ukrainy korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę, automatycznie przedłuża ważności konta o 100 dni. Wszystkie darmowe rozmowy i transfer danych można aktywować w aplikacjach mobilnych „Mój T‑Mobile”, „Moja Heyah”, SMS-owo, w sklepach T‑Mobile, jak i pod numerem 602 960 200 (dostępny również w języku ukraińskim).

Darmowe transfer danych i połączenia na Ukrainę w Plus

Plus również zaoferował darmowe połączenia na Ukrainę - na numery sieci Kyivstar, Lifecell i Vodafone. Klienci ofert na kartę będą mogli wykonać 500 minut - aktywacja kodem *121*11*9999# lub SMSem o treści UKRAINA na numer 80125. Pakiet ważny jest 30 dni, a klienci abonamentowi będą mogli skorzystać z takiego samego pakietu do końca swojego okresu rozliczeniowego. Dodatkowo klienci ofert na kartę mogą włączyć sobie pakiet 10 GB kodem *136*11*9999#, a klienci abonamentowi SMS-em o treści 10GB na numer 80125.

Dzień, którego nigdy nie chcieliśmy przeżywać i wojna, która zmienia postrzeganie wszystkiego wokół nas. W momencie rosyjskiej agresji i wojny, operator sieci Plus wspiera wszystkich obywatel Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski i w ramach solidarności wprowadza od dziś pakiet darmowych minut oraz obniża stawki za połączenia głosowe z Polski na Ukrainę ułatwiając tym samym komunikację z rodzinami pozostałymi w kraju.

Obniżona została również stawka na połączenia międzynarodowe do Ukrainy do 19 groszy za minutę do wszystkich sieci komórkowych na Ukrainie, dla wszystkich klientów abonamentowych i ofert na kartę.

Oprócz powyższych zmian, które mają być dostępne już od dzisiaj, Plus ma w swojej ofercie specjalny pakiet w ofercie na kartę za 35 zł, w ramach którego dostępne są nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS, 15 GB transferu danych oraz pakiet 1000 minut na wykonywanie połączeń międzynarodowych na numery komórkowe z Polski na Ukrainę do sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone i Lifecell. Pakiet ten można włączyć SMS-em o treści 35 wysłanym pod numer 80988.

Źródło: Orange/Play/T-Mobile/Plus.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu