Netflix

Kosmiczny grudzień w VOD - wraca The Expanse i Zagubieni w kosmosie

Kamil Pieczonka
5

Grudzień zapowiada się jako nie lada gratka dla miłośników science-fiction. Amazon właśnie opublikował najnowszy trailer 4. sezonu The Expanse, a dla miłośników bardziej familijnego kina, Netflix zapowiedział właśnie premierę 2. sezonu Zagubionych w kosmosie.

The Expanse z 4. i 5. sezonem

Serial The Expanse powstał na podstawie cyklu powieści wydanych pod pseudonimem artystycznym James S. A. Corey, pod którym kryje się dwóch autorów - Daniel Abraham i Ty Franck o tym samym tytule i z miejsca zdobył sympatię widzów. Szczególnie osób, które bardzo naukowo podchodzą do produkcji science-fiction i szukają w nich jak największej zgodności z zasadami fizyki. Serial cieszył się przez pierwsze 3 sezony sporą popularnością, ale stacja SyFy nie zdecydowało się na dokończenie tej historii. Na szczęście prawa do serialu przejął Amazon, być może po części za sprawą Jeffa Bezosa, który znany jest z zamiłowania do kosmosu i sponsorowania Blue Origin. Dzięki temu powstał nie tylko 4. sezon, ale już wiemy, że powstanie również 5.

The Expanse to tak zwana space opera, której akcja dzieje się kilkaset lat w przyszłości, gdy ludzkość zdołała skolonizować Układ Słoneczny. Nieudany proces terraformacji Marsa, konflikt w Pasie Asteroid i przeludnienie na Ziemi sprawiają, że te rozwinięte technologicznie światy walczą, każdy na swój sposób, o przetrwanie i/lub uznanie innych.  Głównym miejscem akcji w 4. sezonie będzie Ilus, który jest jedną z tysięcy nowych planet, do której dostęp ludzkość zyskała wskutek wydarzeń w poprzednich sezonach.

Zagubieni w kosmosie na gwiazdkę dla całej rodziny

Na drugi sezon Zagubionych w kosmosie Netflix kazał nam czekać naprawdę długo, bo aż od kwietnia zeszłego roku. A szkoda, bo może nie była to rewelacyjna produkcja, ale za to bardzo przyjemne kino familijne. Na tle innych najwyżej średnich seriali jakie masowo tworzy Netflix, Zagubieni w kosmosie z pewnością się wyróżniali, potrafiąc zainteresować dorosłego widza jak i pięcioletnie dziecko. Na szczęście czas oczekiwania powoli dobiega końca i kolejny sezon będziemy mogli obejrzeć już od 24 grudnia. Nie jest to przypadkowy termin, a idealny czas na spędzenie kilku godzin w gronie rodzinnym.

W nowym sezonie nadal będziemy towarzyszyć rodzinie Robinsonów, która w związku z wydarzeniami z poprzedniego sezonu trafiła do nowej galaktyki. Trzeba przyznać, że Netflix zadbał o warstwę wizualną i ujęcia potrafią zrobić wrażenie. Jeśli jeszcze do tego dodamy ciekawą historię, zapowiada się świetna zabawa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu