Płatności i bankowość

Konto Jakie Chcę w BZ WBK, jednak będzie takie jakie chcę mieć

Grzegorz Ułan
Konto Jakie Chcę w BZ WBK, jednak będzie takie jakie chcę mieć
69

Ponad tydzień temu informowałem Was o zmianach w ofercie Banku Zachodniego WBK, które wchodzą w życie od dzisiaj. Oferta rzeczywiście będzie mocno zmieniona, znikają wszystkie dotychczasowe konta (pozostaną w obsłudze), a w ich miejsce powstaje nowe, jedno konto - Konto Jakie Chcę z kartą debetową - Karta Dopasowana, to dla klientów indywidualnych. Dla biznesowych - Konto VIP, no i rzecz jasna Konto walutowe.

Kiedy pisałem po raz pierwszy o tej nowej ofercie BZWBK, dysponowaliśmy szczątkowymi informacjami na jej temat, teraz mamy już pełne informacje, które zaprezentowano dziś briefingu prasowym, z którego właśnie wróciłem.

Konto Jakie Chcę w BZ WBK

Okazuje się, że to jednak całkiem ciekawa oferta, mocno uproszczona, nie mamy już kilku kont do wyboru, jest jedno, które można samemu dopasować sobie do własnych potrzeb.

Przede wszystkim prowadzenie konta jest darmowe (dotychczas płaciłem 15 zł/miesiąc), korzystanie z niego również może być darmowe, wszystko zależy od klienta, jak sobie je skonfiguruje. A więc wszystkie przelewy internetowe w systemie Elixir są bezpłatne (płatne są tylko, te dokonane w oddziale banku - 10 zł). Płatności kartą (do wyboru Visa lub Mastercard) również mogą być bezpłatne.

Karta Dopasowana w BZWBK

Mamy tu trzy opcje do wyboru, albo płacimy, co miesiąc 3 zł (dotychczas płaciłem 1 zł) i nie martwimy się o limity transakcji albo wybieramy jeden z dwóch progów, po przekroczeniu, których nie płacimy nic za korzystanie z karty. A więc wybieramy, albo próg ilościowy - 5 transakcji w miesiącu albo kwotowy 500 zł na transakcje w miesiącu. Co ważne liczą się operacje wykonane, a nie zaksięgowane, tak więc nawet w ostatni dzień miesiąca możemy "dobić" do tych progów.

Wypłaty z bankomatów w BZWBK

Pozostają jeszcze bankomaty. Wypłaty z bankomatów BZWBK pozostają darmowe, co do obcych bankomatów, tu lepiej mają klienci do 26 roku życia, nie płacą nic za wypłaty z innych bankomatów. Klienci powyżej 26 roku życia będą mieli liczone 5 zł za każdą wypłatę. Z tym, że jeśli korzystają z BLIKA, opłaty tej już nie ma. Jest jeszcze opcja pakietów wypłat - za 7 zł, można wykupić nieograniczoną ilość wypłat w miesiącu.

Podobnie rzecz się mam przy wypłatach za granicą, z tym że płacą wszyscy, i starsi i młodsi. Kliencie do 26 roku życia 5 zł za wypłatę, starsi 10 zł. Tu też są pakiety wypłat, ważne 10 dni. Klienci do 26 roku życia płacą za niego 10 zł, powyżej - 15 zł.

Moneyback w ofercie BZ WBK

Są też bonusy, można dostawać, co miesiąc zwrot za płatności za prąd, gaz i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy przedłożyć fakturę za takie usługi, by co miesiąc dostawać procentowy zwrot na konto. Co ważne, nie musimy zanosić ich do oddziału, można to zrobić online załączając plik pdf z komputera.

W ramach swojego konta możemy też założyć konto oszczędnościowe - Konto Systematyczne i przelewać na niego, co miesiąc określoną kwotę. Oprocentowanie tak zgromadzonych środków wynosi 1,5%, przy ustawieniu minimum 20 zł, a po osiągnięciu kwoty 20 tys. zł oprocentowanie powyżej tej kwoty ustawione będzie na 0,4%.

Natomiast jeśli korzystamy z karty kredytowej, możemy liczyć na zwroty za zakupy spożywcze (1%), za paliwo (2%) oraz za rachunki w restauracjach (3%).

Nowa oferta wchodzi w życie już dzisiaj, a od 1 listopada 2017 będzie dostępna jako jedyna opcja dla klientów indywidualnych. Co z obecnymi posiadaczami rachunków w obecnej ofercie? Mogą w każdej chwili zmienić na Konto Jakie Chcę, co ważne można to zrobić online.

Wszyscy klienci otrzymali już dziś zmieniony pulpit w bankowości elektronicznej. Każdorazowe wybranie opcji z paska z zielonymi ikonami pod saldem, przeniesie nas do formularza zmiany konta. Na briefingu zaprezentowano nam ten proces przejścia, całość trwała dwie, może trzy minuty z wyjaśnieniami poszczególnych etapów. Osobiście przenoszę się na pewno. W nowej opcji, nie będę płacił za prowadzenie, przelewy czy wypłaty z bankomatów (BLIK), w odróżnieniu od obecnego konta (Konto 24 Prestiż).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot