Płatności i bankowość

Android Pay w mBanku również dla posiadaczy kart Visa

Grzegorz Ułan
Android Pay w mBanku również dla posiadaczy kart Visa
30

Android Pay zadebiutował w mBanku w połowie kwietnia. Kiedy Tomasz pisał Wam o tym, zaznaczył, że jest w tym jeden haczyk, a mianowicie, że usługa Android Pay dostępna była na początku tylko dla posiadaczy kart Mastercard. Od dzisiaj się to zmieni, mBank poinformował właśnie na swojej stronie, że od teraz wszyscy posiadacze kart, również tych od Visy mogą podpinać swoje karty do usługi Android Pay.

Jak czytamy w komunikacie, do tej pory skorzystało z Android Pay 37 tysięcy klientów mBanku, który liczy na to, że poszerzenie dostępności usługi dla kart Visa, jeszcze bardziej spopularyzuje te szybkie płatności smartfonem.

Piotr Puchalski, dyrektor departamentu klienta masowego i bankowości transakcyjnej w mBanku:

Liczymy, że rozszerzenie funkcjonalności Androida Pay w mBanku o karty Visa przyczyni się do dalszej popularyzacji płatności mobilnych. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że jest to usługa z ogromnym potencjałem. Liczba i wartość realizowanych w ten sposób transakcji wciąż wzrasta dzięki ponad 37 tysiącom klientów mBanku, korzystających z Android Pay.

android pay dodaj kartę

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce:

Tokenizacja staje się podstawą dla rozwoju nowoczesnych płatności cyfrowych. Ta technologia podnosi poziom bezpieczeństwa i wygody płatności poprzez zastąpienie danych karty tokenem płatniczym – cyfrowym identyfikatorem. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki wdrożeniu systemu tokenizacyjnego Visa przez mBank jego klienci mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić aplikacją Android Pay z użyciem kart Visa.

Więcej o Android Pay w mBanku możecie przeczytać we wpisach Tomasza, który dzielił się z Wami również wrażeniami z nowej wersji aplikacji mobilnej mBanku. Co najważniejsze, rozwiązanie mBanku pozwala na dodanie usługi Android Pay wewnątrz ich aplikacji, czyli bez konieczności instalowania osobnej aplikacji AP. Banki, które jako pierwsze wdrożyły obsługę Android Pay w Polsce, czyli Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK, pozwalają podpinać swoje karty jedynie w dedykowanej aplikacji od Google.

Aktualnie jednak musicie skorzystać z aplikacji Android Pay, w oczekiwaniu na aktualizację mobilnej aplikacji mBanku, by móc dodawać karty bezpośrednio z jej poziomu.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu