Płatności i bankowość

Tokenizacja wszystkich rodzajów kart płatniczych dla klientów Banku Millennium

Grzegorz Ułan
Tokenizacja wszystkich rodzajów kart płatniczych dla klientów Banku Millennium
29

Płatności zbliżeniowe w technologii HCE to jedno z najbardziej wygodnych form dokonywania płatności. Wystarczy stworzyć w aplikacji mobilnej wirtualną kartę i dokonywać płatności smartfonem, bez konieczności wyciągania karty czy wstukiwania kodu PIN w terminalu.

Od teraz klienci Banku Millenium będą mieli możliwość stworzenia takiego wirtualnego odpowiednika dla każdego rodzaju karty jaką posiadają, czy to debetowej, kredytowej czy przedpłaconej.

Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium:

Liczba użytkowników bankowości mobilnej w Banku Millennium wzrosła przez ostatni rok o 42%. Stale wzbogacamy naszą aplikację o nowe rozwiązania, ułatwiające codzienne życie klientów. Zespoły specjalistów Banku Millennium i firmy Visa wspólnie pracowały nad nowo uruchomioną usługą tokenizacji kart płatniczych. Co istotne, proces tokenizacji odbywa się w całości ramach aplikacji mobilnej banku, bez korzystania z rozwiązań firm trzecich. Jestem przekonany, że ta nowoczesna, a przy tym niezwykle prosta, wygodna i bezpieczna metoda płatności, będzie chętnie wykorzystywana przez naszych klientów.

Parametry wirtualnych kart są tożsame z tymi plastikowymi, nie trzeba ustawiać nowych PIN-ów, limitów czy osobno zastrzegać w przypadku zgubienia. Nie ma więc konieczności zamawiania nowej karty do płatności telefonem, choć jest też opcja, aby zamówić w aplikacji nową, niezależną kartę wirtualną.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce:

Gratulujemy Bankowi Millennium i doceniamy wysiłek włożony przez bank w to skomplikowane wdrożenie. Dzięki naszej współpracy Polska jest pierwszym krajem w Europie, gdzie wprowadzone zostało własne rozwiązanie płatnicze banku bezpośrednio oparte o tokenizację Visa. Jako Visa umożliwiamy swoim partnerom wdrażanie bezpiecznych rozwiązań płatniczych zgodnych z ich wizją rozwoju. Jednocześnie, dzięki tokenizacji, wydawcy kart Visa mogą korzystać z rozwiązań tworzonych przez firmy technologiczne i inne nowe podmioty działające na rynku płatniczym.

Często piszemy o płatnościach zbliżeniowych HCE, ale w kwestii przypomnienia - działają one podobnie do zbliżeniowych kart płatniczych, z tym, że przy płatnościach zbliżamy do terminala smartfona (wymagany Android 4.4 i NFC) z zainstalowaną aplikacją swojego banku i podpiętą kartą wirtualną. No i podobnie, jak przy kartach zbliżeniowych, w przypadku transakcji powyżej 50 zł konieczne jest ich zatwierdzenie PIN-em na terminalu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu