Felietony

Konkurs Beesfund i Antyweba rozstrzygnięty!

Kamil Mizera
Konkurs Beesfund i Antyweba rozstrzygnięty!
Reklama

W ostatni piątek na Antywebie pisaliśmy o nowym startupie, starającym się spopularyzować w naszym kraju crowdfunding, czyli o Beesfund. A ponieważ już...


W ostatni piątek na Antywebie pisaliśmy o nowym startupie, starającym się spopularyzować w naszym kraju crowdfunding, czyli o Beesfund. A ponieważ już 12 grudnia tego roku w Warszawie odbędzie się konferencja  „Crowdfunding w Polsce 2012”, postanowiliśmy razem z Beesfund przeprowadzić mały konkurs, w którym do wygrania były wejściówki na to wydarzenie. Dzisiaj poznamy zwycięzców tego konkursu.

Reklama

O tym, że crowdfunding w Polsce rodzi się w bólach, czyha na niego wiele prawnych niejasności i generalnie idea ta potrzebuje promocji, rozmawiałem z Arkadiuszem Regiecem, prezesem Beesfund (wywiad możecie przeczytać tutaj). I właśnie promocji oraz dyskusji nad crowdfundingiem w Polsce ma służyć nadchodząca konferencja, na którą do wygrania były wejściówki.

Przypomnę tylko, że aby wygrać bilet na „Crowdfunding w Polsce 2012” wystarczyło w komentarzach napisać kilka słów odpowiedzi na pytanie „Jaka jest Twoja wizja przyszłości crowdfundingu w Polsce?”. Odpowiadać można było do wczoraj do godziny 14stej. Na ich podstawie, razem z Beesfund, wyłoniliśmy 3 zwycięzców, do których powędrują wejściówki, a są nimi:

Artur Krasiński:

Przyszłość crowdfundingu w Polsce zależy głównie od strategii informacyjno-uświadamiającej społeczność wirtualną przez organizacje czy też ludzi zaangażowanych w takie projekty jak BF. Trudno przekonać młodych Polaków czy też w średnim wieku, że warto dać komuś pieniądze na produkt, który dopiero ma powstać, kiedy ów Polak został wychowany na torrentach, warezach itp i nigdy w życiu nie zapłacił za GOTOWY produkt elektroniczny.
Tak jak było wspomniane wyżej w materiale, jeżeli uda się uruchomić w Polsce kilka projektów z finansowania społecznościowego i osiągną one wymierny sukces, być może w przeciągu 5 lat taka forma zdobywania funduszy stanie się w naszym kraju popularna. Natomiast tak jak piszę, wszystko jest obecnie w rękach ludzi zainteresowanych tematem. Przy odrobinie szczęścia powinno się udać.

Krzysztof Hołyński

A dla mnie crowdfunding w Polsce pójdzie w trochę innym kierunku niż w Europie, czyli bardziej ku działaniom niekomercyjnym.
I może to i dobrze bo naszemu sektorowi non-profit bardzo przyda się coś co zwiększy ich dywersyfikacje przychodów. Póki co to właściwie oni uczestniczą w dyskusjach z ministrem Bonim nad nową ustawą o zbiórkach publicznych, która pewnie za rok to wszystko ładnie ureguluje (vide http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/825784.html)
Więc jak dla mnie za pięć lat będzie rozwijający się crowdfunding dla projektów społecznych oraz trwająca przez trzy lata dyskusja czy warto będzie te zapisy zmieniać i dopuszczać do tego biznes (ktory będzie działał jako platforma sprzedażowa co dla mnie ma mało wspólnego z funding)

Paweł Kuźniar

 Moja wizja przyszłości crowdfundingu w Polsce? - to że za pomocą takiego typu serwisu, będzie można sprzedawać udziały w działających spółkach kapitałowych lub takich które dopiero powstaną. Może sprzedam udziały z mojej spółki w ten sposób :-)

Reklama

Serdecznie gratulujemy!

(Aby otrzymać wejściówki, napiszcie proszę na  Konferencja@crowdfunding.pl)

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama