Płatności

Koniec ze żmudnym przepisywaniem danych do przelewów - mBank ma super alternatywę

GU
Grzegorz Ułan
10

Kto choć raz zmuszony był do ręcznego przepisywania danych do przelewów, a zwłaszcza numeru rachunku, w formatce w systemie transakcyjnym banku, doceni nowość w aplikacji mobilnej mBanku.

Dziś mBank poinformował o wprowadzeniu w aplikacji mobilnej istotnej nowości, która pozwoli na automatyczne wypełnienie formatki przelewowej, poprzez zbliżenie aparatu telefonu do ekranu komputera z danymi czy do wydrukowanej kartki papieru.

Opcja skanowania jest szczególnie przydatna osobom, które często realizują przelewy do nowych odbiorców. Jest to także rozwiązanie zaprojektowane z myślą o przelewach na niewielkie kwoty. Dzięki temu będzie można szybko, prosto i niemal natychmiast zapłacić np. za wycieczkę w przedszkolu czy składkę na urodziny.

Jak to działa dokładnie? Wystarczy w aplikacji mobilnej mBanku wybrać opcję nowego przelewu, po czym skorzystać z przycisku Zeskanuj i nakierować kamerę telefonu na poszczególne elementy, które chcemy przenieść do formatki, takie jak nazwę firmy, adres, tytuł przelewu, jego kwotę czy numer konta. Dane te automatycznie przeniesione zostaną do naszego przelewu, wtedy pozostaje nam już tylko zaakceptować i zatwierdzić płatność PIN-em.

Rozwiązanie to rozpoznaje też dane wyświetlane na komputerze, więc przyda się w przypadku okazjonalnych przelewów za zakupy w internecie w sklepach, które nie udostępniają pay by linków albo w przypadku zakupów na OLX, gdzie często dane do przelewu dostajemy na adres email - w ten sposób szybciej wypełnimy dane do przelewu aplikacją mobilną banku niż przekopiowywaniem ich do systemu transakcyjnego w przeglądarce.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: