Płatności i bankowość

Nie zazdroszczę klientom Santander Banku - czeka ich ciężki weekend

Grzegorz Ułan
Nie zazdroszczę klientom Santander Banku - czeka ich ciężki weekend
51

Do tej pory zdarzały się przestoje weekendowe w bankach, a nawet jest to regułą. Banki korzystają z tych dni na różne przerwy techniczne, jednak przeważnie są to godziny nocne. W ten weekend jednak, klienci Santander Bank Polska muszą przygotować się na dłuższy brak dostępu do podstawowych usług.

Wszystko spowodowane planowaną fuzją operacyjną związaną z przejęciem części Deutsche Bank Polska. Po tym weekendzie kilkaset tysięcy dotychczasowych klientów tego banku zacznie korzystać już tylko z usług Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK).

Niestety wiąże się to z brakiem dostępu do wielu usług wszystkich klientów, obu banków.

Już wkrótce dołączy do nas część klientów Deutsche Bank Polska. Proces połączenia wymaga aktualizacji systemów, ale także będzie skutkować ograniczeniem dostępu do części usług także dla Państwa - naszych klientów. Z tego powodu w najbliższy weekend bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne. Przepraszamy za utrudnienia.

Co to oznacza? Otóż nie skorzystamy w ten weekend w żaden sposób, zarówno z aplikacji mobilnej - nie będą więc działały płatności P2P, BLIK (nie będzie możliwości zapłacić tym sposobem za zakupy w sieci i w sklepach stacjonarnych czy za bilety, nie wypłacimy też pieniędzy z bankomatu), jak i z bankowości elektronicznej. Ta ostatnia niedogodność nie będzie tak dotkliwa, i tak przelewy weekendowe księgowane są w poniedziałek, niemniej i tym sposobem nie zapłacimy za zakupy internetowe.

W sobotę, 10 listopada, w godzinach 0.00-7.30 bankowość internetowa będzie niedostępna. Od godziny 7.30 do 23.50 w bankowości internetowej będą mogli Państwo jedynie sprawdzić saldo i historię swoich produktów. W niedzielę w godzinach 0.00-20.00 bankowość internetowa będzie niedostępna. Aplikacja Santander mobile nie będzie działać od soboty, od godziny 0.00 do niedzieli – do godziny 20.00.

Co pozostaje? Przede wszystkim warto niezbędne przelewy zrobić do piątku (w Santander przelewy natychmiastowe są bezpłatne), a wszelakie zakupy przez weekend realizować przy użyciu kart płatniczych, Google Pay, Apple Pay ewentualnie za gotówkę, gdyż karty płatnicze i bankomaty mają działać bez problemu, jedynie salda po ich użyciu będą nieaktualne.

Mam tylko nadzieję, że w poniedziałek wszystko wróci do normy, bywało bowiem, że i te nawet standardowe przestoje przeciągały się też na poniedziałek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu