Polska

Bank Millennium kupuje Euro Bank. Kwota transakcji to 1 833 mln zł

Grzegorz Ułan
Bank Millennium kupuje Euro Bank. Kwota transakcji to 1 833 mln zł
5

Konsolidacja polskiego sektora bankowego trwa w najlepsze, do wyścigu tego dołączył dziś Millenium Bank, który ogłosił właśnie przejęcie Euro Banku.

W przesłanym komunikacie Bank Millenium informuje, że przejął 99,79% akcji Euro Banku za 1,83 mld zł. Teraz czeka ich uzyskanie wymaganych zgód i akceptacji od krajowych regulatorów, czyli UOKiK i KNF. Przedstawiciele banku szacują, że całość transakcji zostanie domknięta do końca drugiego kwartału 2019 roku.

Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium:

Zawarta umowa zakupu rozwijającego się z sukcesem Euro Banku to dla nas przełomowa decyzja i bardzo się cieszę, że mogę ją dzisiaj ogłosić. Zgodnie ze strategią „Dalsza cyfryzacja, klientocentryzm i behawioralna personalizacja”, do roku 2020 Bank Millennium zamierza stać się liderem wzrostu na coraz bardziej skoncentrowanym rynku, stąd nasza otwartość na nowe możliwości nieorganicznego wzrostu i przekonanie o powodzeniu tego przedsięwzięcia. Jestem pewien, że razem stworzymy istotną wartość dla klientów, pracowników i akcjonariuszy.

Dzięki tej transakcji Bank Millenium wskoczy na siódmą pozycję wsród banków w Polsce pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów (zwłaszcza konsumenckich) oraz na szóste miejsce pod względem liczby klientów detalicznych.

Jestem przekonany, że transakcja znacząco zwiększy zysk i skalę działania Banku Millennium oraz sprawi, że staniemy się wiodącym kredytodawcą zaspokajającym potrzeby pożyczkowe Polaków. Istotny jest również fakt, że Bank zrealizuje tę transakcję bez podwyższania kapitału własnego.

Fuzja prawna obu banków nastąpi po uzyskaniu zgód w II kwartale 2019 roku, a połączenie operacyjne Banku Millennium i Euro Banku w IV kwartale 2019 roku.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu