Chrome

Koniec z wielokrotnymi pytaniami o powiadomienia. Chrome robi przysługę użytkownikom

WM
Weronika Makuch
17

Męczące prośby o włączenie powiadomień, które dostajemy na stronach, które nas kompletnie nie obchodzą potrafią denerwować. Na szczęście odchodzą do przeszłości.

Kiedy w Google Chrome otwieramy jakąś stronę po raz pierwszy, przeglądarka wyświetla nam krótkie powiadomienie z pytaniem, czy chcemy otrzymywać jeszcze więcej podobnych powiadomień. Możemy przystać na to z uśmiechem lub odmówić. Jeżeli się nie zgodzimy – na tym na szczęście koniec. Witryny nie będą nas więcej dopytywać, czy aby w międzyczasie nie zmieniliśmy zdania. Oczywiście zakładając, że kiedyś odwiedzimy tę stronę podobnie.

Chrome kończy z natarczywymi powiadomieniami

Bywają jednak witryny, które sprawiają, że ten prosty komunikat staje się wyjątkowo irytujący. Niektóre strony decydują się na dopytywanie o to samo po wielokroć, inne nawet blokują dalsze przeglądanie strony, o ile czegoś w komunikacie nie klikniemy. Czasami ukrywają się pod komunikatem dotyczącym ciasteczek, robiąc w konia nieuważnych odwiedzających. Słowem – prześgiają się w pomysłach, jakby tu niefajnie wykorzystać ten mechanizm. Google Chrome położy temu wszystkiemu kres. I dobrze.

Zgubiliście się? Nowa opcja Map Google pomoże wam się odnaleźć nawet w najtrudniejszej sytuacji

Można mówić, że to najmniejszy problem Chroma, ale... to nieprawda. Wedle tego, co przekazali do wiadomości sami twórcy, wspomniane powiadomienia były jednym z najczęstszych problemów, jakie zgłaszali do nich użytkownicy. Ich prośby wreszcie zostaną wysłuchane, będzie im po prostu lżej w życiu! Wystarczy cierpliwie poczekać do 14 czerwca, bo wtedy właśnie pojawi się aktualizacja Google Chrome 84, a to właśnie w niej powiadomienia staną się dużo mniej natarczywe.

Google pomoże w walce ze stanami lękowymi. Oby przy okazji nie obudziło w nas całkiem nowych demonów

Z początku funkcja będzie obejmowała komunikaty, z którymi nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Z czasem da nam większą kontrolę nad tym, na co się już (przypadkiem lub celowo) pozgadzaliśmy. Co z tymi nieuczciwymi administratorami witryn, którzy do tej pory hulali sobie wedle własnych reguł? Jeżeli witryna nie spełni wymogów i jej powiadomienia będą nadal natarczywe, Google wyśle do administratora stosowny mejl. Dostaną 30 dni na dostosowanie strony do nowych wymogów.

 

Źródło: Chromium Blog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: