35 dni - tylko tyle pozostało do momentu, w którym Microsoft oficjalnie zakończy wsparcie dla systemu Windows XP. W związku z tym uruchomiona została ...
Koniec wsparcia dla Windows XP coraz bliżej, więc Microsoft zaczyna odliczanie
35 dni - tylko tyle pozostało do momentu, w którym Microsoft oficjalnie zakończy wsparcie dla systemu Windows XP. W związku z tym uruchomiona została strona, na której trwa odliczanie do tej chwili, a Microsoft udostępnia kolejne materiały mające pomóc użytkownikom w uaktualnieniu systemu.
Niemalże na każdym kroku Microsoft podkreśla, że Windows XP jest produktem obecnym na rynku od ponad 12 lat. Swoją premierę miał w październiku 2001 roku, a mimo to jeszcze dwa lata temu jego udział w rynku był wyceniany na blisko 50%. Aktualnie szacuje się, że Windows XP znajduje się na 29% komputerów, dlatego do chwili, gdy użytkownicy zrezygnują całkowicie z tego systemu jeszcze bardzo daleka droga.
Począwszy od 8 marca regularnie co miesiąc, na każdym komputerze z Windowsem XP zaraz po uruchomieniu systemu, wyświetlana będzie informacja przypominająca o braku wsparcia. Naturalnie użytkownicy będą mogli wyłączyć ten komunikat wybierając opcję "nie pokazuj więcej". Okienko z komunikatem zawierać będzie również link odsyłający do oficjalnej strony informujacej o zakończeniu świadczenia pomocy technicznej dla Windows XP.
Osobom, które zdecydują się wybrać nowszą wersję systemu Windows, Microsoft proponuje program o nazwie PCmover Express, który umożliwi łatwą migrację profili i danych użytkowników. Warto przypomnieć, że z dniem 8-ego kwietnia program Microsoft Security Essentials dla XP nie będzie już dostępny do pobrania, lecz dla tych komputerów, gdzie będzie on już zainstalowany, będą ukazywały się akutualizacje bazy wirusów. Microsoft zaznacza jednak, że "nie oznacza to, że Twój komputer będzie bezpieczny, ponieważ Microsoft nie będzie już dostarczać aktualizacji zabezpieczeń, aby go chronić".
Na co dzień nadal spotykam wiele osób korzystających z Windows XP, czy to na komputerach stacjonarcnych czy laptopach. Większości z nich, tak zwanych "zwykłych użytkowników", wcale nie spieszy się do jakichkolwiek zmian, bo to czym dysponują teraz po prostu działa. Jaka część z nich zdecyduje się uaktualnienie systemu? Większość z nich wybierze Windows 7 czy Windows 8(.1)?
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu