Facebook

Koniec wiadomości w Facebooku na desktopach. Zastąpił je Messenger

Tomasz Popielarczyk
Koniec wiadomości w Facebooku na desktopach. Zastąpił je Messenger
45

Messenger teraz będzie wiodącym narzędziem do komunikowania się na Facebooku na desktopach. "Stary" system konwersacji poszedł w odstawkę.

Dosłownie kilkanaście minut temu zmianę zauważyliśmy w redakcji. Dotąd na desktopach mieliśmy klasyczny system konwersacji, który właściwie nie ulegał żadnym przeobrażeniom od lat. Równolegle pod adresem messenger.com działał komunikator Messenger o zbliżonych możliwościach, ale ubranych w nieco inny interfejs. Teraz zmiany dokonały się również na głównej stronie Facebooka. Prawdopodobnie znaczna część z Was już je widzi - na górnej belce pojawiła się ikonka Messengera. Dokładnie taka, jak poniżej.

Po jej kliknięciu rozwija się klasyczna lista rozmów, ale na dole mamy odnośnik do.... Messengera. Po kliknięciu naszym oczom ukaże się dokładnie taki widok:

Co ciekawe, zmiany nie dotknęły okienek chatu wyświetlanych na głównej stronie Facebooka, na podstronach z postami itd. Tutaj już jakiś czas temu aktywowano interfejs Messengera, udostępniając desktopowym użytkownikom takie funkcje, jak np. przesyłanie GIF-ów.

Niewykluczone, że część z Was ma "aktywowanego" Messengera już od jakiegoś czasu. Część przepytanych przez nas osób mówiła, że zmiany wdrożono u nich już 1-2 tygodnie temu. Inni zobaczyli je dopiero teraz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu