Google

Konferencja I/O Google odwołana także online. Powód? Koronawirus

Krzysztof Rojek
Konferencja I/O Google odwołana także online. Powód? Koronawirus
4

Google ze względów na rozporządzenie dla metropolii San Fancisco musiało odwołać swoja coroczną konferencję dla deweloperów. Choć ta miała się odbyć tylko online, to Google zapowiedziało, że i taka forma nie dojdzie do skutku.

Konferencja I/O Google to doroczna impreza podczas której deweloperzy dowiadują się o obecnych i planowanych działaniach giganta z Kalifornii. W tym roku jednak, ze względu na rozprzestrzeniającego się Koronawirusa, wydarzenie zostało na początku marca odwołane. Google zapowiedziało jednak, że znajdzie sposób, by przekazać zainteresowanym wszystkie potrzebne im informacje i planowało zorganizować I/O w formie streamu online. Najnowsze informacje jakie przekazała firma dają jasny sygnał, że w świetle najnowszego rozporządzenia stanu Kalifornia nie ma szans, by konferencja odbyła się w jakiejkolwiek formie.

Wydarzenie zostało odwołane, ponieważ lokalny rząd zdecydował, by w sytuacji zagrożenia wirusem wprowadzić rozporządzenie zwane SPW i nakazać mieszkańcom pozostanie w domach. Rozporządzenie dotyczy całego kompleksu metropolii San Francisco (San Francisco Bay Area) do którego zalicza się także Mountain View - siedziba Google. Zakaz opuszczania domów w naturalny sposób przekreślił możliwość zorganizowania przez firmę konferencji w jakiejkolwiek formie

Konferencja I/O dołącza do wydarzeń, które padły ofiarą wirusa

Ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzeniającym się wirusem na świecie odwoływane są kolejne wydarzenia. Organizatorzy zrezygnowali m.in. z Eurowizji, Mobile World Congress czy E3. Oprócz tego bardzo dużo mówi się o przełożeniu czy nawet odwołaniu takich wydarzeń jak WWDC Apple’a i Microsoft Build. W związku z tym naturalnie pojawiły się pytania, czy takie eventy są nam w ogóle potrzebne w fizyczej postaci. Cóż - jeżeli Google I/O doszłoby do skutku, mielibyśmy możliwość się o tym przekonać. Tak jednak pozostaje nam czekać aż obecne zagrożenie minie i branża wróci do normalności. Przy okazji warto zastanowić się, jak konieczność kwarantanny wpłynie na pracę w Mountain View. Niedawno Google udostępniło drugą wersję deweloperską swojego najnowszego systemu mobilnego - Androida 11 i póki co nie ma głosów mogących sugerować, że premiera oprogramowania może ulec opóźnieniu. Patrząc jednak na całą branżę tech, widzimy, że praktycznie w każdym jej segmencie zaplanowane premiery ulegają przełożeniu.

Cóż, być może opóźnienie premiery Androida 11 będzie okazją, aby obecna wersja systemu znalazła się na nieco większej liczbie urządzeń. :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu