Moje przemyślenia

Konferencja Google 29 października - temat główny: system Android

KK
Konrad Kozłowski
7

Microsoft już wpisał nam w pamięć datę 26 października - premiera Windows 8 i tabletu Surface. Trzy dni później będzie miało miejsce wydarzenie związane z Windows 8. Apple zapowiedziało swoją konferencję 23 października, a wczoraj Google rozesłało zaproszenia na swoje wydarzenie, którego tematem będ...

Microsoft już wpisał nam w pamięć datę 26 października - premiera Windows 8 i tabletu Surface. Trzy dni później będzie miało miejsce wydarzenie związane z Windows 8. Apple zapowiedziało swoją konferencję 23 października, a wczoraj Google rozesłało zaproszenia na swoje wydarzenie, którego tematem będzie system Android i odbędzie się 29 października. Wielki zbieg okoliczności?

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pozostałe Apple i Google robią na złość firmie z Redmond. Daty najważniejszych dla Microsoftu wydarzeń znane są od dłuższego czasu, więc zapowiedzi z tygodniowym wyprzedzeniem nie mogą być przypadkiem - zapowiada nam się więc druga sesja konferencyjna, pamiętamy przecież okres około wakacyjny kiedy na przestrzeni kilku tygodni mieliśmy cały szereg prezentacji od największych graczy.

Warto zwrócić uwagę na oprawę graficzną zaproszenia od Google, która nawiązuje do usługi Google Now. Wymowny jest także tytuł: “The playground is open.”, który w moim odczuciu nieco zawiadiacko zaprasza do wspólnej rywalizacji pozostałe firmy. Wszystko wskazuje jednak na to, że “gwoździem” programu będzie seria Nexus. Na ich temat pojawiła się cała masa przecieków oraz domysłów i być może doczekamy się prezentacji nie jednego, a kilku flagowych smartfonów od Google? Ostatnimi czasy najwięcej informacji pojawiało się na temat produktu marki LG, co nie do końca spodobało się sympatykom systemu Android i linii Nexus.

Ciekawym produktem mógłby także być telefon od Sony, którego rzekome zdjęcia przedostały się do Sieci. Pierwszego z nich można zobaczyć już na naprawdę wyraźnych zdjęciach i ewidentnie można dopatrzeć się podobieństwa do Samsunga Galaxy Nexus. W środku “LG Nexusa 4” mielibyśmy znaleźć czterordzeiowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro i 2 gigabajty pamięci RAM, a ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli miałby posiadać przekątną 4,7 cala. Zdjęcia i informacje o istnieniu Nexusa od Sony są już mniej wiarygodne, choć nie mniej interesujące.

Skoro jesteśmy już przy temacie Google, warto jest przywołać tu inną konferencję tej firmy pt. “Google Zeitgeist”, która odbyła się wczoraj i gościła takie osoby jak Erica Schmidta czy Larry’ego Page’a. Impreza była zamknięta, lecz zostały udostępnione nagrania z tego wydarzenia i myślę, że warto jest się z nimi zapoznać, ponieważ poruszane są bardzo ciekawe tematy w których Google czuje się najlepiej - czyli “eksploracja świata”.

Kończąc wpis w iście sportowym żargonie pozwolę sobie napisać - pod koniec października emocji z całą pewnością nie zabraknie, zapraszamy więc do śledzenia relacji z nadchodzących wydarzeń razem z nami - startujemy już 23 października.

Źródła: The Verge, TechCrunch, źródła grafik: TheVerge: 1, 2, 3, TechCrunch.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobileAndroidNexus