Moje przemyślenia

Istotne zmiany w Google Play. Zbiorcze usuwanie aplikacji i... Lista życzeń

Grzegorz Ułan
10

Trzeba przyznać, iż mobilny sklep Google to najczęściej aktualizowana, obok map, aplikacja w Androidzie. Doczekaliśmy się już wiele zmian, dzięki którym łatwiej nam z niego korzystać, teraz będzie jeszcze prościej i szybciej. Rozpoczęta dziś aktualizacja przynosi długo oczekiwaną funkcję, usuwania...


Trzeba przyznać, iż mobilny sklep Google to najczęściej aktualizowana, obok map, aplikacja w Androidzie. Doczekaliśmy się już wiele zmian, dzięki którym łatwiej nam z niego korzystać, teraz będzie jeszcze prościej i szybciej. Rozpoczęta dziś aktualizacja przynosi długo oczekiwaną funkcję, usuwania zbiorczego zapomnianych już aplikacji czy gier.

Czasem potrafiło się zebrać na liście aplikacji kilkadziesiąt aplikacji i gier, zwłaszcza, kiedy często testujemy jakieś pozycje, nie wracając już do nich później. Pojedyncze, żmudne usuwanie odstraszało przed tą operacją, przez to, przynajmniej u mnie, robił się niezły bałagan.

Ciekawie zapowiada się również kolejna nowość - "Lista życzeń". Często zdarza mi się przeglądać sklep w poszukiwaniu jednej aplikacji do jednej funkcji, przy czym testuje do tego kilka pozycji. Znowu trzeba osobno każdą z nich instalować i później wracać do wyszukiwania kolejnych.

Teraz wystarczy dodać wszystkie znalezione aplikacje do tej listy i z jej poziomu szybko i wygodnie instalować wybrane pozycje. Zmiany powinny pojawić się na Waszych smartfonach w przeciągu kilku dni, jeśli nie możecie się już doczekać, można ją pobrać do ręcznej aktualizacji ze strony Android Police.

Przy okazji tych zmian Google w końcu udostępnił swoją aplikację Google Kalendarz, różniącą się od tych instalowanych na "czystych" Androidach lub przez producentów smartfonów. Ta aplikacja dostępna jest dla Androida od wersji 4.0.3 - Google Kalendarz.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileGoogle Play