Apple

Jak i gdzie obejrzeć konferencję Apple?

PW
Paweł Winiarski
8

Przez wielu uważane za najważniejsze wydarzenia technologiczne roku - wrześniowe konferencje firmy Apple zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem i gromadzą tłumy przed ekranami. Podpowiadamy jak i gdzie obejrzeć tegoroczną imprezę.

To już dziś!

Dziś, czyli 12 września odbędzie się konferencja Apple, na której amerykańska firma pokaże między innymi nowe iPhone’y Xs. I podobnie jak w poprzednich lata, to właśnie one będą największą gwiazdą.

Polskie media technologiczne nie są zapraszane na konferencje Apple (podobnie jak iPhone'y czy iPady nie są podsyłane nawet na kilkudniowe testy), ale każdy może obejrzeć imprezę w domowym zaciszu. Jeśli nigdy tego nie robiliście, proponują choć raz spróbować, właśnie dziś - zobaczycie bowiem jak prowadzone są tego typu imprezy. I choć ostatnie lata nie były pod tym względem idealne, to wciąż właśnie Apple robi najlepsze tego typu pokazy - nie ujmując oczywiście nic konkurencji, amerykańska konferencja to świetnie zaplanowane, bardzo dobrze zrealizowane przedsięwzięcie, podczas którego cały czas w powietrzu unosi się ta specyficzna "magia" Apple i ich "emejzingu".

Gdzie oglądać konferencję Apple?

Konferencja Apple, na której zostaną pokazane nowe iPhone'y, rozpocznie się o godzinie 19:00 polskiego czasu i będzie nadawana na żywo w internecie.

Konferencję obejrzycie na oficjalnej stronie Apple, musicie jednak spełnić pewne wymagania sprzętowe. Potrzebne Wam będą:

- przeglądarka Safari na iOS 10.0 lub nowszym
- przeglądarka Safari na macOS Sierra 10.12 lub nowszym
- przeglądarka Microsoft Edge na Windows 10
- ostatnia wersja przeglądarek Chrome lub Firefox na systemie Linux
- Apple TV (2 lub 3 generacja) z oprogramowaniem 6.2 lub nowszym oraz 4 i 5 generacja Apple TV. Stream z konferencji pojawi się na na liście w aplikacji Apple Events.

Pierwszy raz w historii konferencję Apple będzie można obejrzeć na żywo na Twitterze. Jeśli chcecie otrzymać powiadomienie gdy impreza zacznie być nadawana, polubcie po prostu poniższego tweeta, a Apple przypomni Wam o konfie.

Co pokaże Apple na konferencji 12 września?

Oczywiście informacje pochodzą z przecieków i na dobrą sprawę jest cień szansy na to, że zobaczymy coś innego niż dotychczas wyciekło, jednak praktycznie co roku pokazywane są te same sprzęty, dlatego powinniśmy spodziewać się zarówno nowych iPhone’ów, jak i zegarka. Sam obstawiam też, że zobaczę przynajmniej jednego nowego MacBooka.

Nowe iPhone’y

Nie do końca wierzę w nazwy nowych iPhone’ów, mamy jednak otrzymać iPhona Xs, iPhona Xs Plus oraz tańszego iPhone’a Xc, który będzie tym, czym kilka lat temu był iPhone SE.

Pierwsze dwa telefony mają być kontynuacją modelu iPhone X i posiadać ekrany OLED (odpowiednio 5,8 cala oraz 6,5 cala). Jeszcze węższe ramki, ponownie brak przycisku Home, nie ma co liczyć na powrót TouchID. Oba smartfony otrzymają procesor A12 oraz 4GB pamięci RAM.

Najtańszy z iPhone'ów, model Xc ma otrzymać ekran IPS o przekątnej 6,1 cala, 3GB pamięci RAM oraz, podobnie jak w droższych modelach, procesor Apple A12.

Apple Watch Series 4

Swoją nową wersję dostanie również inteligentny zegarek Apple, który w przeciwieństwie do sprzętów konkurencji, można uznać za hit sprzedaży. Apple Watch Series 4 ma nie posiadać ramek, ekran ma być natomiast około 15% większy niż w poprzednim modelu.

Na łamach Antyweb będziemy dziś prowadzić live bloga z konferencji Apple - zapraszamy do wspólnego oglądania konferencji i komentowania  jej właśnie w tym miejscu.

Przeczytaj również:

Chiński operator już reklamuje iPhone Xs w wersji dual-SIM
A ja bym chciał żeby Apple pokazało pojutrze konsolę do gier
- Wszystko co dotychczas wiemy o nadchodzących w 2018 modelach iPhone

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

apple2018