Apple

Konferencja Apple już 12 września! Też nie możecie się jej doczekać?

Albert Lewandowski
Konferencja Apple już 12 września! Też nie możecie się jej doczekać?
30

Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z tradycją, najważniejsza konferencja Apple w całym roku odbędzie się we wrześniu, dokładniej 12 września. Wtedy też dokładnie poznamy nadchodzące iPhone'y na 2018 rok.

Konferencja Apple - coraz ciekawiej

W przeszłości Apple doskonale potrafiło zorganizować konferencję i do momentu samej oficjalnej prezentacji nie wiedzieliśmy zbyt wiele na temat nowości. Teraz niestety nie wygląda to tak kolorowo, a ja nieco tęsknię za tamtą atmosferą zaciekawienia. Pisaliśmy już o rozczarowujących konferencjach Apple  wcześniej.

Odnośnie nadchodzących iPhone na 2018 wiemy całkiem sporo. Prawdopodobnie jednak najpierw pojawią się dwa telefony z ekranami OLED o przekątnej, odpowiednio 5,8 oraz 6,5 cala. Pierwszy z nich to będzie iPhone Xs, a nazwa drugiego ma brzmieć iPhone Xs Plus. Na najtańszy i dostępny w różnych kolorach model iPhone Xc zapewne ustawi się sporo klientów i wydaje mi się, że to on będzie gwiazdą w sklepach. Jeżeli chcecie tylko zobaczyć nowe modele, w tym również Apple Watch 4, zapraszam do tego artykułu, w którym ujrzycie oficjalne grafiki wszystkich nowości. W tym roku dochowanie tajemnicy wyjątkowo nie wyszło.

Data konferencji została wreszcie oficjalnie potwierdzona przez samo Apple, a wyjątkowo efektownym zaproszeniem podzielił się na Twitterze Marques Brownlee. Konferencja Apple odbędzie się dokładnie 12 września 2018 roku  Miejscem ma być tym razem Steve Jobs Theater - audytorium znajdujące się na terenie nowego kampusu firmy Apple. Start całego showa zaplanowany jest na godzinę 10 czasu lokalnego, czyli u nas wszystko rozpocznie się o 19.

Informacje te pokrywają się z tym, co gigant robił wcześniej - od kilku lat nowe smartfony są prezentowane w drugim tygodniu września.

Inne przecieki sugerują, że sprzedaż smartfonów miałaby ruszyć zaledwie dwa dni później - już 14 września. W kwestii cen, nie ma co liczyć na poważne zmiany i nowe modele będą wycenione podobnie do 8 Plus oraz X. Jedynie iPhone Xc może zejść poniżej granicy 3000 złotych. Obawiam się jednak, że finalnie przejmie ceny 8, co oznacza kwoty na poziomie 3200 - 3300. Bez większych zmian pozostanie dostępność wersji z 64 oraz 256 GB pamięci wbudowanej.

Ja po cichu liczę, że firma zaskoczy nas czymś więcej niż tylko nowymi smartfonami oraz smartwatchem. Liczę na prawdziwy efekt zaskoczenia, choć podobno w 2018 Amerykanie nie planują niczego podobnego.

Wpis będzie na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych informacji

Zobacz, co jeszcze pokazuje Apple!

[carousel tag="apple2018"]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu