HP

Komputer HP ze skanerem 3D i projektorem? Wszystko na to wskazuje

Jakub Szczęsny
Komputer HP ze skanerem 3D i projektorem? Wszystko na to wskazuje
2

29 października najprawdopodobniej zobaczymy urządzenie, którego byśmy się dotąd w portfolio HP nie spodziewali. O ile inni producenci w mniejszym lub większym stopniu starają się wdrażać innowacje na rynku, tak HP od dłuższego czasu jest nudne jak flaki z olejem. Okazuje się, że to może się zmienić...

29 października najprawdopodobniej zobaczymy urządzenie, którego byśmy się dotąd w portfolio HP nie spodziewali. O ile inni producenci w mniejszym lub większym stopniu starają się wdrażać innowacje na rynku, tak HP od dłuższego czasu jest nudne jak flaki z olejem. Okazuje się, że to może się zmienić dzięki jednemu urządzeniu, które jakby... bardzo nie pasuje do dotychczasowego profilu producenta.

"Sprout" ma być urządzeniem wspartym przez system Windows i na pierwszy rzut oka raczej nie będzie się różnił od typowego komputera przenośnego. Różnica zacznie się od tego, iż ów sprzęt będzie wsparty przez skaner 3D oraz projektor. To zaś będzie się prawdopodobnie mieścić tuż nad ekranem.

Pod dotykowym ekranem w miejscu, gdzie powinna znajdować się klawiatura znajduje się płaska powierzchnia robocza, gdzie będzie odbywać się praca z obiektami trójwymiarowymi. Projektom będzie wyświetlać je na przestrzeni roboczej i będzie możliwe manipulowanie nimi za pośrednictwem rąk lub rysika. Dodawanie obiektów do projektu, nad którym będziemy pracować także będzie bardzo proste dzięki skanerowi 3D, który prawdopodobnie będzie posiadał podobne możliwości, co Kinect zastosowany w konsoli Microsoftu. Ten zeskanuje kształt postawionego w powierzchni roboczej obiektu i zaimplementuje do programu graficznego.

Sprout ma być także kompletnie "wymaksowanym" urządzeniem pod względem specyfikacji. Chociaż nie jest ona znana, można się spodziewać, że HP raczej nie oszczędzi na komponentach i oprócz naprawdę ciekawego urządzenia dla profesjonalistów, otrzymamy naprawdę potężną maszynę. Jak dokładnie będzie wyglądać Sprout i w jaki sposób będzie działać - dowiemy się już 29 października, przy okazji HP zapewne zaprezentuje jeszcze kilka innych urządzeń.

Grafika: Businessinsider.com

Źródło: WPCentral

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu