seriale

Jeden z najlepszych miniseriali wraca. Kompania Braci doczeka się kontynuacji

PW
Paweł Winiarski
10

Apple TV+ zamierza wystartować z niezłym hukiem i zastanawiam się, co przed premierą dzieje się w kwaterach głównych Netfliksa i HBO Go. Czy obawiają się nowego, bardzo mocnego konkurenta? Ten właśnie zapowiedział bowiem naprawdę mocny tytuł.

Pamiętacie jeszcze Kompanię braci? Na pewno pamiętacie - to jeden z najlepszych miniseriali ostatnich lat. Składająca się z 10 części opowieść wyszła spod ręki Stevena Spielberga i Toma Hanksa - przedstawiła nam historię Kompanii E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty, należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Serial zabierał nas więc do czasów II wojny światowej opowiadając niesamowitą historię tego brutalnego konfliktu. Wspominam o tym między innymi dlatego, że planuję przypomnieć sobie ten serial. A warto zrobić to już teraz, bo niedługo zobaczymy kontynuację, a będzie za nią odpowiedzialne Apple.

Zobacz też: Najlepsze seriale historyczne

Apple TV+ zapowiada się na niezłe zamieszanie na rynku usług dostarczających treści wideo. Przede wszystkim dlatego, że zamierza produkować własne, wysokobudżetowe seriale. Pierwszym ogłoszonym materiałem jest Masters of Air i choć tytuł raczej nikomu nic nie mówi, to chodzi o kontynuację kapitalnego miniserialu Kompania Braci, choć trzeba tu też wspomnieć o Pacyfiku - czyli drugim odcinkowym obrazie Stevena Spielberga i Toma Hanksa. Zaskoczeni? Ja niezbyt, w końcu AppleTV+ reklamowane jest właśnie Stevenem Spielbergiem.

Ponownie przeniesiemy się do czasów II wojny światowej. Za scenariusz ma być odpowiedzialny John Orloff, który pracował między innymi przy wspomnianej wyżej Kompanii braci. Opowieść oprze się na książce Masters of the Air autorstwa Donalda L. Millera. Co zobaczymy? Historię amerykańskich żołnierzy, którzy przemierzali niebo w bombowcach.

Jak możecie się domyślić, serial będzie dostępny wyłącznie na platformie Apple TV+ i wydaje się niezłą zachętą do zainteresowania się tą usługą. Konkretów na temat jej zawartości pewnie niedługo wypłynie więcej, a to dlatego że startuje już 1 listopada.

Jak donosi oficjalna strona Apple, dostaniemy 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Miesięczny koszt usługi to natomiast 24,99 zł. Przy zakupie nowego iPhone'a, iPada iPoda touch, Maca lub Apple TV otrzymacie dostęp do usługi na rok (Oferta obowiązuje od 1 listopada 2019 r. i jest ważna przez 3 miesiące po aktywacji kwalifikującego się urządzenia.)

Zainteresowani, czy zostajecie przy Netflix lub HBO Go?

12

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: