Moje przemyślenia

Komentarz tygodnia na temat Gadu Gadu.

GM
Grzegorz Marczak
14

IDG opublikowało news o tym iż Gadu Gadu chce pozyskać z giełdy 75 milionów złotych. Jakkolwiek by nie osądzać GG to jest to w tej chwili jedyny komunikator który przynosi rocznie 10 milionów przychodu. Oczywiście wiem, że Generacja kuleje, Gadu Gadu ma złą prasę i wręcz modne się stało nie używanie...

IDG opublikowało news o tym iż Gadu Gadu chce pozyskać z giełdy 75 milionów złotych. Jakkolwiek by nie osądzać GG to jest to w tej chwili jedyny komunikator który przynosi rocznie 10 milionów przychodu. Oczywiście wiem, że Generacja kuleje, Gadu Gadu ma złą prasę i wręcz modne się stało nie używanie tego komunikatora. Jednak patrząc przez pryzmat bardziej biznesowy jest to prężna firma która ostatnio bardzo się uaktywniła.

Po publikacji tego newsa pojawiły się komentarze. Rafał Agnieszczak w swoim stylu przedstawił listę wątpliwości co do poczynań GG (zgadzam się z nią w 30%). Natomiast moim zdaniem komentarzem dnia jest zostaje wypowiedz Jacka Świderskiego (zarząd o2.pl)

Obecnie nie widzimy w polskim internecie pomysłów, które wymagałyby istotnego zaangażowania kapitałowego.
Stąd nie widać uzasadnienia dla jego pozyskania poprzez giełdę.
Naszym zdaniem również pomysły przedstawiane przez naszych konkurentów, nie wymagają istotnych nakładów finansowych.
o2.pl będzie się nadal rozwijać organicznie.

I tera nagroda dla tego kto rozszyfruje tę wypowiedz. "02.pl będzie się rozwijać organicznie.." – czyli jak ? nie będzie się rozwijac ogóle czy też tylko tak od czasu do czasu wypuści kolejny smog czy wrzute – a może o chodzi o to że nie bedzie realizować własnych pomysłów bo ich nie ma (i zawsze będą to pomysły kogoś) ?

A może jest to tylko nieszczęśliwie dobrany fragment jakiejś pełniejszej wypowiedzi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: