Gry

Kolejny Unreal Tournament za darmo na Windowsie, Linuksie i Macach

Kamil Ostrowski
Kolejny Unreal Tournament za darmo na Windowsie, Linuksie i Macach
10

Dawno już nie widzieliśmy żadnej gry z serii Unreal Tournament. Ostatnia odsłona, Unreal Tournament III debiutowała w 2007 roku. Miłośników szybkiej akcji uspokajam – Epic Games w końcu dostarczy nam odpowiednią dawkę adrenaliny. Najnowsza część serii będzie zatytułowana po prostu „Unreal Tou...

Dawno już nie widzieliśmy żadnej gry z serii Unreal Tournament. Ostatnia odsłona, Unreal Tournament III debiutowała w 2007 roku. Miłośników szybkiej akcji uspokajam – Epic Games w końcu dostarczy nam odpowiednią dawkę adrenaliny.

Najnowsza część serii będzie zatytułowana po prostu „Unreal Tournament” i wyląduje na pecetach (Windows, Linux, Mac) za darmo. Tak zarzekają się deweloperzy. Cóż, podejrzliwość jest cnotą miłośnika gier wideo w dzisiejszych czasach, więc przyznam, że brzmi to nieco niepokojąco. Do tej pory większość strzelanin na formule free-to-play wychodziły raczej średnio – twórcy nie mogli oprzeć się pokusie pozostania przy pobieraniu opłat za skórki i oferowali rozmaite punkty i wyposażenie, które wprowadzało niesprawiedliwość na polu walki. Z drugiej strony, Epic Games do biednych nie należy, a nowy Unreal Tournament może być też formą promocji ich nowej technologii.

Unreal Tournament ma wciąż wielu oddanych fanów. Sądzimy, że w tej chwili na pecetach jest zapotrzebowanie na nowoczesną strzelaninę, nastawioną na współzawodnictwo, która przywróci czystą zabawę, szybką akcję i mechanikę opartą przede wszystkim na umiejętnościach indywidualnych gracza

No bo właśnie – rzeczona produkcja będzie działać dzięki najnowszej wersji silnika tworzonego przez Epic. Chodzi oczywiście o Unreal Engine 4, który niedawno debiutował u deweloperów, a którym przychodzi płacić za niego zaledwie 19 dolarów/miesięcznie.

Dodatkową atrakcję ma być pełne wsparcie dla modów. Najnowszy Unreal Tournament ma „stać” właśnie możliwością tworzenia i instalowania modyfikacji. Również udział społeczności w tworzeniu najnowszego UE ma być znaczący. Materiały, a nawet kod mają być udostępniane na odpowiednich stronach czy forach, gdzie możliwa będzie wspólna praca czy dyskusja na temat wyglądu gry.

Czy jest w ogóle ktoś, kto nie grał w Unreal Tournament? Kultową strzelaninę sieciową zna chyba każdy – jeżeli nie w odsłonie oryginalnej, chociaż w wydaniu 2003, 2004 albo Unreal Tournament III, która swego czasu oferowała przyzwoitą zabawę na konsolach. Osobiście nie mogę się doczekać. Niestety, nie wiadomo nic na temat daty premiery.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Epic Gamesunreal