Mobile

Tablety SHIELD mogą się zapalić. NVIDIA będzie wymieniać wszystkie urządzenia

Paweł Winiarski
Tablety SHIELD mogą się zapalić. NVIDIA będzie wymieniać wszystkie urządzenia
11

Jeśli jesteście posiadaczami 8-calowych tabletów SHIELD, nie mam dla Was dobrych wieści. NVIDIA ogłosiła dziś akcję serwisową polegającą na wymianie tych urządzeń. Powód? Wadliwe baterie, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo pożaru. Chodzi o 8-calowe tablety SHIELD dostępne w sprzedaży między li...

Jeśli jesteście posiadaczami 8-calowych tabletów SHIELD, nie mam dla Was dobrych wieści. NVIDIA ogłosiła dziś akcję serwisową polegającą na wymianie tych urządzeń. Powód? Wadliwe baterie, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo pożaru.

Chodzi o 8-calowe tablety SHIELD dostępne w sprzedaży między lipcem 2014 a lipcem 2015. Ustalono, że akumulatory w tym modelu mogą się przegrzewać, stwarzając niebezpieczeństwo pożaru. Dawno nie słyszałem o takiej sytuacji - nie bagatelizujcie jej, chodzi bowiem o Wasze bezpieczeństwo.

Sprzęty przez Was posiadane będą przez NVIDIĘ wymieniane, a dostępne w sklepach egzemplarze wycofane z rynku. Firma prosi użytkowników o zaprzestanie korzystania z zagrożonych uszkodzeniem tabletów. Sprzęty mają być wycofane z rynku zgodnie z prawem, oznacza to więc współpracę z odpowiednimi organami państwowymi. Chodzi o utylizację.

Aby wymienić swój tablet, wejdźcie na tę stronę. Pierwszym krokiem jest zaktualizowanie tabletu (brzmi niedorzecznie, prawda? Najpierw informują, by z niego nie korzystać, później by go update’ować). Następnie w ustawieniach, dalej informacjach o sprzęcie, sprawdźcie oznaczenia baterii (kategoria dotycząca baterii). Jeśli znajdziecie tam B01, sprzęt nie jest dotknięty wadą. Jeśli Y01, urządzenie musi być wymienione. Po wybraniu Y01 uruchomi się aplikacja służąca do zarejestrowania i wymiany urządzenia. Po tych krokach otrzymacie maila z numerem seryjnym urządzenia. Wraz z danymi kontaktowymi, należy go wpisać w formularzu na końcu tej strony.

Nie widzę nigdzie informacji o konieczności odesłania tabletu w jakiekolwiek miejsce. Będzie on dezaktywowany zdalnie.

Oczywiście wymiana wadliwych tabletów jest informacją jak najbardziej pozytywną, choć przecież nie jest to pierwszy raz kiedy producent wymienia wadliwy sprzęt. Niebezpieczeństwo pożaru to już jednak nie żarty. Nawet nie chcę sobie wyobrażać sytuacji, w której posiadam w domu urządzenie, które podłączone na przykład na noc do ładowania, staje się ogniskiem pożaru.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z polskim przedstawicielem NVIDII. Problem pojawił się w USA, gdzie zapaliły się trzy baterie w tabletach SHIELD. Sprzęt możecie wymienić w każdym momencie, nie musicie go również odsyłać. We własnym zakresie powinniście go jednak zutylizować w odpowiednim punkcie.

grafiki

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ShieldNvidia Shield