Felietony

Kolejny dzień, kolejne informacje o Windows 8.1 - robi się coraz ciekawiej

Konrad Kozłowski
Kolejny dzień, kolejne informacje o Windows 8.1 - robi się coraz ciekawiej
14

Wczoraj wieczorem informowałem Was o prawdopodobnych zmianach w Windows 8.1, którego premiera ma nastąpić w okresie wakacyjnym, a już dzisiaj pojawiły się kolejne fakty. Tym razem, zmiany dotyczą trybu Modern, gdzie szykują się dwie naprawdę interesujące nowości. Pierwsza z nich to usprawnienie w...

Wczoraj wieczorem informowałem Was o prawdopodobnych zmianach w Windows 8.1, którego premiera ma nastąpić w okresie wakacyjnym, a już dzisiaj pojawiły się kolejne fakty. Tym razem, zmiany dotyczą trybu Modern, gdzie szykują się dwie naprawdę interesujące nowości.

Pierwsza z nich to usprawnienie wielozadaniowości podczas pracy w aplikacjach ze Sklepu Windows. Mając już otwarte dwie aplikacje na podzielonym ekranie, uruchomienie kolejne zakończy się na zmniejszonym ekranie startowym programu, ponieważ od nas zależeć będzie, której z dwóch otwartych aplikacji zajmie ona miejsce.

Pojawiła się także aplikacja Files, która co ciekawe posiada ikonkę SKyDrive'a - nie wiadomo więc, czy będzie ona zintegrowana z aktualnie dostępną aplikacją, czy to tylko przypadek. Gdyby jednak potwierdził się pierwszy ze scenariuszy, faktem stałaby się chęć Microsoftu wobec zatarcia granicy pomiędzy plikami lokalnymi, a tymi w chmurze. Eksplorator plików zajmuje jednak jedną z pierwszych pozycji oczekiwań użytkowników wobec trybu Modern, cieszę się więc że Microsoft choć część z nich realizuje.

W lewym dolnym rogu ekranu Start widoczna jest teraz ikonka będąca skrótem do listy aplikacji. Tam zaś pojawiła się nowa opcja filtrowania - "najczęściej używane", której obecność doceni wiele osób. Działanie samej wyszukiwarki aplikacji i plików uległa delikatnej zmianie - do tej pory każdy kolejny znak wpisany w pole wyszukiwania powodował zmianę wyników. Już niedługo wymagane będzie wciśnięcie "enter", by ujrzeć rezultaty naszych poszukiwań. Microsoft pokusił się również o dodanie sugestii wyszukiwań oraz integracji z wyszukiwarką Bing, co było raczej do przewidzenia.

Z całą pewnością po premierze aktualizacji dla Windows 8 będzie co testować i o czym pisać. Niewykluczone, że jednak zanim to jeszcze nastąpi, my poznamy większość planów Microsoftu wobec uaktualnienia - czy rzeczywiście Microsoft nie pozostawi sobie nic w zanadrzu?

Źródło: The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu