Moje przemyślenia

Windows 8.1 może przynieść ważną, wyczekiwaną zmianę

Konrad Kozłowski
Windows 8.1 może przynieść ważną, wyczekiwaną zmianę
74

Czy Microsoft poszedł po rozum do głowy? Wiele osób tak twierdzi czytając rewelacje na temat nadchodzącej aktualizacji dla systemu Windows 8. “Niebieskie” uaktualnienie ma bowiem przynieść funkcję przechodzenia do trybu pulpitu od razu po uruchomieniu komputera z pominięciem ekranu Start. Czy Micros...

Czy Microsoft poszedł po rozum do głowy? Wiele osób tak twierdzi czytając rewelacje na temat nadchodzącej aktualizacji dla systemu Windows 8. “Niebieskie” uaktualnienie ma bowiem przynieść funkcję przechodzenia do trybu pulpitu od razu po uruchomieniu komputera z pominięciem ekranu Start. Czy Microsoft stać na więcej?

Pomimo wielkich premier na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, Microsoft nie może być jednak w pełni zadowolony z osiągniętych wyników sprzedaży i zadowolenia klientów. Tym bardziej, że do wielu z nich nowe produkty nawet nie dotarły i najprawdopodobniej nie ulegnie to zmianie w okresie przed wakacyjnym. Czy Microsoft zdecyduje się na kilka radykalnych zmian, przed którymi bronił się do tej pory z uporem maniaka?

Jak wspomniałem wiele wskazuje na to, że Windows 8.1 będzie umożliwiał bezpośrednie przejście do pulpitu po uruchomieniu komputera, co oznacza że pominięty zostanie ekran Start pełen aktywnych kafelków. Przyznam, że taki stan rzeczy wcale aktualnie mi nie przeszkadza, ponieważ mogę szybko rzucić okiem na powiadomienia o e-mailu czy pogodzie. Wielu użytkowników wolałoby mieć wybór i zanosi się na to, że wkrótce tak się właśnie stanie.

Spekuluje się jednak, że Microsoft nie wykona kolejnego kroku czylu nie przywróci typowego menu Start, na co pozwala wiele dostępnych w Sieci narzędzi. Urządzenia niektórych producentów są nawet sprzedawana z preinstalowanym oprogramowaniem, które zastępuje menu Start w Windows 8. Uważam, że powrót menu Start mógłby zostać odebrany nie tyle jako działanie w efekcie wysłuchania potrzeb użytkowników, ale raczej jako przyznanie się do popełnionego błędu i mogłoby spowodować runięcie całej idei, o którą oparty jest nowy interfejs “okienek”. Przed Microsoftem jeszcze wiele pracy zanim użytkownicy “siódemki”, czy nawet XP-eka przekonają sie, że najnowsza odsłona systemu jest znacznie lepsza i zdecydują się na danie jej szansy. Być może nawet doczekamy się następcy “ósemki”, zanim Windows 8 podbije serca użytkowników, a historia (Windows Vista i Windows 7) zatoczy koło.

Źródło: The Verge, źródła grafik: geek, Microsoft.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu