Telekomy

Kolejna Formuła od Play - Mini Max na kartę przebija nju.mobile z rachunkiem o złotówkę

Grzegorz Ułan
65

Od wprowadzenia rewolucyjnej, jak dla mnie, oferty na kartę przez Orange - nju.mobile, minęło już trochę czasu. Próbował już ją raz przebić Play ze swoim RedBull oraz Virgin Mobile. Dziś Play postanowił mocniej uderzyć i udostępnił nową ofertę na kartę - MINI MAX. Nową ofertę najlepiej obr...

Od wprowadzenia rewolucyjnej, jak dla mnie, oferty na kartę przez Orange - nju.mobile, minęło już trochę czasu. Próbował już ją raz przebić Play ze swoim RedBull oraz Virgin Mobile.

Dziś Play postanowił mocniej uderzyć i udostępnił nową ofertę na kartę - MINI MAX.

Nową ofertę najlepiej obrazuje powyższy slajd. Według którego możemy ocenić, że to najlepsza oferta na kartę dla osób, które sporo rozmawiają i smsują. Gorzej jeśli dysponują smartfonem, do którego potrzebują jeszcze dostęp do sieci i z którego chcą równie intensywnie korzystać. Mamy tu prostą kalkulację - 0,02 grosze za 100kB, a do wykorzystania pakietu dysponujemy 5 zł, po których transfer spada do standardowego w Play "lejka" - 32kb/s 8kB. 5/0,02 = 250x100kB daje sam 25MB za dostęp do internetu miesięcznie. Wydaje mi się, że to wystarczy tylko na kilka godzin samego podłączenia do sieci.

Pozostaje więc dokupienie pakietu za 20 zł. Ale podsumowując, jeśli intensywnie korzystamy z połączeń telefonicznych, wysyłania smsów i internetu miesięcznie zapłacimy maksymalnie 63 zł. To już nie wygląda tak kolorowo jak na podanym wykresie, jednak o złotówkę taniej niż w nju.mobile - 57 zł za nielimitowane rozmowy i smsy+7 zł za 750MB transferu.

Za tą ofertą przemawia również powyższy slajd, w sytuacji, gdy mamy większość swoich znajomych w tej sieci. Wystarczy wtedy dokupienie samego pakietu internetowego i doładowanie telefonu kwotą co najmniej 25 zł, co daje nam kwotę 45 zł. To ponad 10 zł mniej niż oferta z rachunkiem od nju.mobile, gdzie przy nielimitowanym korzystaniu z połączeń i smsów/mmsów do wszystkich (internet 1GB) zapłacimy 57 zł.

Wygląda na to, że jakby przysiąść z kalkulatorem, udało się stworzyć Play ofertę przebijającą tą od Orange. Ale w pakiecie, który najbardziej interesuje użytkowników jedynie o złotówkę. Co wybiorą klienci? Wydaje mi się, że to już kwestia indywidualnej oceny użytkowników i ich indywidualnych preferencji, co do wyboru swojego operatora.

Mini Max dostępny już dla wszystkich chętnych, można też do niej zmigrować z dowolnej oferty na kartę w Play, wystarczy kupić starter i zatwierdzić na klawiaturze kod *163*9#.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu