Mobile

Nowa oferta na kartę od Virgin Mobile Polska

Grzegorz Ułan
44

Nowa oferta Virgin Mobile Polska, pokazuje według mnie, jak dobra jest ta od Orange z NJU.mobile. Udało się jedynie dorównać cenowo, a nawet w przypadku SMS - 3 grosze taniej, ale w ogólnym rozrachunku okazuje się o wiele mniej korzystna. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom. Zaznaczam, że porównuję...

Nowa oferta Virgin Mobile Polska, pokazuje według mnie, jak dobra jest ta od Orange z NJU.mobile. Udało się jedynie dorównać cenowo, a nawet w przypadku SMS - 3 grosze taniej, ale w ogólnym rozrachunku okazuje się o wiele mniej korzystna. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom.

Zaznaczam, że porównuję tutaj tylko z ofertą na kartę od NJU.mobile. Minuta połączenia do wszystkich VMP 19 groszy, podobnie jak konkurent. SMS za 6 groszy - o 3 grosze mniej, ale już MMS po 25 groszy, czyli 6 groszy więcej niż w NJU.mobile. Teraz pakiet danych. 1 grosz za 5kB danych, gdzie w NJU.mobile za 1 MB zapłacimy 19 groszy.

Oczywiście mamy tu jeszcze pakiet danych do każdego doładowania za 10 zł - 100 MB, ale konkurencja daje za 7 zł 350 MB, nie wspominając o promocji za 2 zł, po przekroczeniu których, nie płacimy już do końca dnia za kolejne rozmowy, SMS-y bez limitu i 100MB internetu. Jednak przewagą VMP będzie tutaj możliwość dokupienia większych pakietów dla osób intensywnie korzystających z transferu danych.

Sumując w NJU.mobile mamy - 4 x 2 zł (aktywacja raz na 7 dni) = 8 zł za 400 MB + za 7 zł 350 MB, daje nam 750MB za 15 zł w miesiącu. W VMP 100 MB za 10 zł + 1GB za 19 zł. Za mniej więcej podobny transfer zapłacimy więc 29 zł. Pomijając inne korzyści z promocji za 2 zł w NJU.mobile.

Wiadoma sprawa, że Orange ma większe zaplecze i możliwości do przygotowania tak konkurencyjnej oferty, którą ciężko przebić przez mniejszego gracza na naszym rynku jakim jest Virgin Mobile. Niemniej obydwie oferty skierowane są najwyraźniej do użytkowników, którzy niewiele korzystają z telefonu, raczej odbierają. Przy generowaniu wyższych kosztów wręcz konieczne jest zapoznanie się z ofertą na abonament zarówno od NJU.mobile jak i Red Bull Mobile, o której również wcześniej pisaliśmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu