Mobile

Nowa oferta na kartę od Virgin Mobile Polska

Grzegorz Ułan
Nowa oferta na kartę od Virgin Mobile Polska
44

Nowa oferta Virgin Mobile Polska, pokazuje według mnie, jak dobra jest ta od Orange z NJU.mobile. Udało się jedynie dorównać cenowo, a nawet w przypadku SMS - 3 grosze taniej, ale w ogólnym rozrachunku okazuje się o wiele mniej korzystna. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom. Zaznaczam, że porównuję...

Nowa oferta Virgin Mobile Polska, pokazuje według mnie, jak dobra jest ta od Orange z NJU.mobile. Udało się jedynie dorównać cenowo, a nawet w przypadku SMS - 3 grosze taniej, ale w ogólnym rozrachunku okazuje się o wiele mniej korzystna. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom.

Zaznaczam, że porównuję tutaj tylko z ofertą na kartę od NJU.mobile. Minuta połączenia do wszystkich VMP 19 groszy, podobnie jak konkurent. SMS za 6 groszy - o 3 grosze mniej, ale już MMS po 25 groszy, czyli 6 groszy więcej niż w NJU.mobile. Teraz pakiet danych. 1 grosz za 5kB danych, gdzie w NJU.mobile za 1 MB zapłacimy 19 groszy.

Oczywiście mamy tu jeszcze pakiet danych do każdego doładowania za 10 zł - 100 MB, ale konkurencja daje za 7 zł 350 MB, nie wspominając o promocji za 2 zł, po przekroczeniu których, nie płacimy już do końca dnia za kolejne rozmowy, SMS-y bez limitu i 100MB internetu. Jednak przewagą VMP będzie tutaj możliwość dokupienia większych pakietów dla osób intensywnie korzystających z transferu danych.

Sumując w NJU.mobile mamy - 4 x 2 zł (aktywacja raz na 7 dni) = 8 zł za 400 MB + za 7 zł 350 MB, daje nam 750MB za 15 zł w miesiącu. W VMP 100 MB za 10 zł + 1GB za 19 zł. Za mniej więcej podobny transfer zapłacimy więc 29 zł. Pomijając inne korzyści z promocji za 2 zł w NJU.mobile.

Wiadoma sprawa, że Orange ma większe zaplecze i możliwości do przygotowania tak konkurencyjnej oferty, którą ciężko przebić przez mniejszego gracza na naszym rynku jakim jest Virgin Mobile. Niemniej obydwie oferty skierowane są najwyraźniej do użytkowników, którzy niewiele korzystają z telefonu, raczej odbierają. Przy generowaniu wyższych kosztów wręcz konieczne jest zapoznanie się z ofertą na abonament zarówno od NJU.mobile jak i Red Bull Mobile, o której również wcześniej pisaliśmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu