Felietony

Kolejna edycja Googlowskiego rankingu 1000 największych stron na świecie!

Grzegorz Marczak
Kolejna edycja Googlowskiego rankingu 1000 największych stron na świecie!
8

Pierwszy raz listę 1000 największych stron na świecie Google pokazało pod koniec maja 2010 roku. Podstawą to kalkulowania takich parametrów jaki unikalni użytkownicy, witryny jest w tym przypadku Ad Planner. Zestawienie to miało być odświeżane co miesiąc - niestety nie sprawdzałem czy tak faktyczni...

Pierwszy raz listę 1000 największych stron na świecie Google pokazało pod koniec maja 2010 roku. Podstawą to kalkulowania takich parametrów jaki unikalni użytkownicy, witryny jest w tym przypadku Ad Planner. Zestawienie to miało być odświeżane co miesiąc - niestety nie sprawdzałem czy tak faktycznie jest a Google nie publikuje chyba nigdzie innych niż najbardziej aktualny ranking. Teraz widzimy natomiast zestawienie stron za miesiąc wrzesień.

Na czele stawki jest oczywiście Facebook, który według Google osiągnął 600 milionów unikalnych użytkowników. Dla przypomnienia w maju miał on 540 milionów - widać więc, że droga do miliarda nie będzie taka szybka jak się początkowo wydawało. Kolejne miejsce to niespodzianka ponieważ Google pokazało statystyki Youtube z 490 miliona UU (w majowym zestawieniu go nie było). Następne pozycje do Yahoo (450 milionów), Live.com (370 milionów), Wikipedia.org (300 milionów).Jeśli chodzi o polskie serwisy to nie udało mi się znaleźć, Naszej Klasy - widocznie z zmianą domeny na NK Googlowski ranking sobie nie poradził (a może źle szukałem?). Widać za to nasze 11 milionowce czyli Onet, WP, Allegro (między 230 a 250 miejscem). Nasz jedyny rodzynek z pierwszej 100 czyli filestube.com w porównaniu do maja awansował z miejsca 96 na 89.

Szkoda, że Google nie daje możliwości pobrania całej listy serwisów lub chociażby nie ma opcji filtrowania serwisów ze względu na kraj pochodzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google